Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Karpacz
  Mickiewicza 1a
  Kiedy:
  Pn. - Pt. 10:00 - 18:00
  Sob.10:00 - 18:00
  Niedz. 10:00 - 18:00
  Cena: od 0,00
  do 19,00 zł/osoba
  Kategoria: Wyprawy i odkrycia
  Tel:512 202 588 , 75 76 19 999
  E-mail:karkonoskietajemnice@gmail.com

  Zamknięte

  Karkonoskie Tajemnice

  Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło - jak napisał jeden z największych dramatopisarzy w historii. Dziś wielu z nas nie wierzy już w to, czego nie może zobaczyć i dotknąć. A jednak czasem przytrafiają się zjawiska, które trudno wyjaśnić jedynie za pomocą logiki. Przekonano się o tym podczas… prac budowlanych w Karpaczu! Odnaleziono tam niezwykły przedmiot, nazwany kosturem Ducha Gór. Czym był w rzeczywistości? Wytworem rąk dawnych mieszkańców tych ziem? A może rzeczywiście należał do Ducha… Chcielibyście wraz z maluchem poznać tę niezwykłą postać? Koniecznie zajrzyjcie do muzeum Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu!

   

                                 Rzeźba przedstawiająca Ducha Gór

  Szlakiem Ducha Gór - odkryj tajemnice Karpat

  Przekraczając próg muzeum, którego drzwi strzeże fantastyczna postać - jedno z ludowych wyobrażeń Ducha Gór - przenosimy się do innego, magicznego świata. Już sama gra świateł, szczególnie na eksponatach, zapiera dech w piersiach! Trudno się dziwić - w przedsięwzięciu stworzenia i rozwoju placówki bierze udział wielu znakomitych artystów.

  Z początku przywita nas ekspozycja dotycząca wspomnianego już kostura - w końcu to na miejscu jego znalezienia postawiono tę atrakcję turystyczną! Ale Karkonoskie Tajemnice to nie zwykłe muzeum. Doświadczycie tam z pociechą między innymi:

  • gry na niewidzialnej, smoczej harfie,
  • przywoływania deszczu, ale też odpędzania burzowych chmur,
  • sterowania maszyną służącą… wydobyciu mitycznego korzenia mandragory,
  • poszukiwania Kamienia Filozoficznego.

  To jeszcze nie koniec atrakcji - być może wiecie już, że Duch Gór ma niejedno oblicze… A co powiecie na stworzenie własnego? Jak według Was mogłaby personifikować się taka siła? Pozwólcie swojemu maluchowi puścić wodze fantazji - tak się rodzą wielkie talenty!

  W muzeum nie zabraknie również nieco bardziej klasycznych eksponatów - zajrzyjcie do Komnaty Czterech Żywiołów, Chatki Karkonoskiego Laboranta, czy Walońskiej Sztolni. Poznajcie historie o karkonoskich zielarzach, poszukiwaczach minerałów, wysłuchajcie dwunastu fascynujących legend, zobaczcie szkielet tajemniczego stworzenia (niektórzy wierzą, że właśnie Ducha Gór), przywitajcie się ze Skrzatem Karkonoskim, zagrajcie w fantastyczną, alchemiczną grę… A to wszystko może stać się inspirującym preludium do wyprawy w góry. Uwierzcie - po takim doświadczeniu na szlaku już nigdy nie będzie tak samo!