Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Na zewnątrz
Gdzie: Wrocław
Ślężna 37/39
Kiedy:
Pn. - Pt. 10:00 - 18:00
Sob.10:00 - 18:00
Niedz. 10:00 - 18:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 10,00
do 15,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:71 791 59 04
E-mail:rwilkoszewska-krakowska@mmw.pl

Zamknięte

Muzeum Sztuki Cmentarnej

Od 1991 roku mamy okazję podziwiać Cmentarz Żydowski, udostępniany jest on jako muzeum i jest to jednocześnie jedyna zachowana nekropolia we Wrocławiu, sięga ona XIX i XX wieku. Być może nie wszyscy potrafią wyobrazić sobie cmentarz w roli muzeum, jednakże przepiękne rzeźby nagrobne, architektura i zieleń dopełniająca całokształt, stanowi niepowtarzalny, wspaniały klimat, jaki jest nam udostępniany właśnie pod nazwą Muzeum Sztuki Cmentarnej i jaki koniecznie warto zobaczyć!

 

Na tym właśnie Cmentarzu mamy możliwość podziwiać przełomy sztuki. Nagrobki czy grobowce zrobione zostały od stylu starożytnego, przez średniowieczny, aż po modernizm. Dodatkowo, istotnym elementem jest także symbolika świecka, czy religijna, jaką możemy dostrzec na grobach. Pierwszego pochówku dokonano tam aż 160 lat temu, zaś do ostatniego doszło w roku 1942, a w tym czasie doszło także do trzykrotnego zwiększenia ówczesnego Cmentarza. Do dnia dzisiejszego możemy zobaczyć tam aż 12 tysięcy różnego rodzaju nagrobków. Pochowani w tym miejscu jest wiele wybitnych postaci, związanych z ówczesną polityką, kulturą czy nauką.

 

Jeśli więc masz chęć dowiedzieć się co nieco o dziejach Gminy Żydowskiej, zobaczyć jak wygląda ten klimatyczny Cmentarz, to serdecznie zachęcamy do zwiedzania!

 

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek - Niedziela   10:00 - 18:00 (w zimę aż do zmroku)

Cennik:

Bilet normalny Bilet ulgowy Bilet rodzinny Czwartki
15 zł 10 zł 30 zł Bezpłatnie

 

Po dalsze informacje zapraszamy na stronę: http://www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl/CMS/muzeum_sztuki_cmentarnej/muzeum_sztuki_cmentarnej.html