Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Pszczyna
Piastowska 26
Kiedy:
Pn. nieczynne
Wt. 10:00 - 14:00
Śr. 10:00 - 14:00
Czw. 10:00 - 14:00
Pt. 10:00 - 14:00
Sob. 10:00 - 14:00
Niedz. nieczynne
Wiek: Wszyscy
Cena: od 2,00
do 8,00 zł/osoba
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:(32) 210 16 27; 502 557 804
E-mail:biuro@tmzp.pl

Zamknięte

Muzeum Prasy Śląskiej

Muzeum Prasy Śląskiej imienia Wojciecha Korfantego w Pszczynie liczy sobie już ponad 30 lat. Ów instytucja znajduje się w zabytkowej, ocalonej przez zniszczeniem kamienicy z przełomu XVIII/XIX wieku i jest cennym źródłem wiedzy, a także skarbnicą historycznych dokumentów, tekstów, sprzętów, maszyn, wyposażenia dawnych drukarni oraz wielu więcej.

 

Przyciągającą atrakcję turystyczną niewątpliwie stanowi możliwość własnoręcznego wytłoczenia pamiątkowego druku w dawnej oficynie typograficznej, co więcej, wykonanie tego na ponad 150 letniej, zabytkowej maszynie! Jednak to nie wszystko. Oprócz pokaźnej ekspozycji, w skład której wchodzi również wiernie odtworzony gabinet imiennika muzeum, znajduje się tutaj także salka muzyki kameralnej, która nosi nazwę 'Izby u Telemanna' - prawdziwy raj dla melomanów. Zwiedzający zastanie tu dawne instrumenty wykorzystywane kiedyś w domach, albo przez orkiestry dęte, a nawet te, które wykonane zostały ręcznie. Salka gościła już wielu muzyków mniej, lub bardziej znanych.

 

Muzeum ciągle rozwija się i idzie do przodu wraz z biegiem czasu, dlatego wyposażone jest w system multimedialny, zapewniający projekcję różnego rodzaju prezentacji. W odpowiednio przystosowanym do tego pomieszczeniu zobaczyć można krótki film o historii drukarstwa. Nie zabrakło tutaj również kącika dla dzieci oraz możliwości wzięcia udziału w atrakcyjnych warsztatach, więc w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zapraszamy z całymi rodzinami!

 

 

Obiekt ten jest częścią Szlaku Zabytków Techniki.

 

(źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, zabytkitechniki.pl)