Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kołobrzeg
  Rodziewiczówny 15
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Wiek: Wszyscy
  Cena: od 0,00
  do 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:(94) 716 22 44
  E-mail:info@muzeum6d.pl

  Muzeum 6D

  Pamiętacie szkolne wycieczki do muzeum? Usypiający głos przewodnika, absolutny zakaz rozmów, znudzony kustosz w kącie, łypiący złowrogo spod półprzymkniętych powiek, wydobywający z siebie od czasu do czasu poirytowane 'niech niczego nie dotykają!', a najlepsza atrakcja, czyli wyścigi w muzealnych kapciach, oczywiście, niedopuszczalna! Jedynym plusem było chyba tylko przełamanie rutyny szkolnej codzienności. Na szczęście czasy się zmieniają, a wraz z nimi muzea. Nie wierzycie? W takim razie koniecznie odwiedźcie muzeum 6D w Kołobrzegu!

   

  Co to jest Maszoperia? Po odpowiedź zapraszamy do kołobrzeskiego Muzeum 6D

   

  Wakacje nad morzem to nie tylko plaża!

  Szum morza, zapach bryzy i odgłosy ptaków… to nie leniwy poranek na plaży - to odkrywanie świata w Maszoperii! Skąd taka nazwa? Społeczność maszopska, zamieszkująca niegdyś te tereny, pozostawiła po sobie całkiem sporo pamiątek. Zobaczycie je właśnie w tym niezwykłym, kołobrzeskim muzeum. Dlaczego niezwykłym? Nie przypomina ono klasycznych placówek tego typu, w których najlepiej w ogóle nie zbliżać się do eksponatów, a jedynie podziwiać je z daleka. Tutaj można podchodzić, dotykać, czy nawet… usiąść, np. przy biesiadnym stole rybaków.

  Przy wejściu dostaniecie też specjalne okulary 3D, w których oglądać będziecie obrazy zdobiące ściany - to ponad 500 m2 sztukiPrzejdziecie też przez mgłę i mrok, znajdziecie się w rybackiej chacie, otoczeni smakowitym aromatem jabłek, staniecie za sterami kutra, zadzwonicie w dzwon, a także spojrzycie w nie do końca zwyczajne lustro… Wasz maluch lubi legendy? Tutaj poznacie historię wiedźmy (a może właśnie dobrej czarownicy?) i zaczarowanej sieci. To fantastyczna zabawa, nie tyko dla najmłodszych!

   

  Kołobrzeskie muzeum nie pozwoli też nudzić się uczniom. Kto z nas nie lubił lekcji poza murami szkoły, nawet, jeśli wiązało się to z nudnym snuciem się po niemal sterylnych salach... A co, gdybyście mieli okazję przejść się w miejsce tak ciekawe, jak Maszoperia! Dlatego właśnie placówka przyjmuje również zapisy dla grup zorganizowanych - warto pokazać najmłodszym, że nauka i poznawanie historii regionu mogą być naprawdę ciekawe.

   

  Mamy dla Was jeszcze jedną atrakcję w Kołobrzegu - mieszkańcy Miasta Myszy zapraszają!