Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kołobrzeg
  Morska 2
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 16,00 zł/osoba
  Kategoria: Świat zwierząt
  Tel:575 657 195
  E-mail:info@miastomyszy.pl

  Miasto Myszy

  Z jednej strony domowe gryzonie, siejące spustoszenie w niejednej spiżarni, z drugiej urocze stworzonka trzymane w charakterze pupilka, czy Jerry albo Pixie i Dixie z naszego dzieciństwa. Myszy to z pewnością stworzenia budzące wiele kontrowersji. Ale chyba tylko wśród dorosłych - maluchy je uwielbiają! Bo czy Twoja pociecha nigdy nie zatrzymała się, patrząc zafascynowana na bawiące się gryzonie w sklepie zoologicznym? A jak bardzo spodobałoby jej się… całe Miasto Myszy?

   

  Miasto Myszy liczy około 500 małych mieszkańców!

   

  Wycieczka po mysiej norce, czyli co znajdziemy w środku

  Całe Miasto Myszy zaaranżowane zostało na wzór mysiej norki - z tym, że wyjątkowo pokaźnych rozmiarów! Skrywa się ona w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego w Porcie Pasażerskim. W ciemnych (w końcu myszy to stworzenia nocne), wyłożonych trawą korytarzach znajduje się niezwykły świat, pełen tych uroczych, małych gryzoni. Ta podziemna podróż to naprawdę fascynujące doznanie, zarówno dla najmłodszych, ja i tych nieco starszych. Każde z pomieszczeń zaaranżowane jest w zupełnie innym stylu, np. wiejskiego lub, przeciwnie, wielkomiejskiego życia, tropików, czy zimowego krajobrazu, dżungli, pokoju dla lalek, a nawet przestrzeni kosmicznej! Wystrój nie jest jednak stały, dlatego warto wrócić do tego miniaturowego miasteczka - możecie natrafić na zupełnie odmienną aranżację.

   

  A to jeszcze nie wszystko! Myszki kojarzą Wam się głównie z polnymi lub krótkowłosymi hodowlanymi maleństwami? Poza nimi, istnieje wiele odmian tych sympatycznych gryzoni - niektóre z nich zobaczycie właśnie w Mieście Myszy! Czy widzieliście kiedyś myszki Astrex? Ich sierść układa się… w loczki! Koniecznie obejrzyjcie też myszy berberyjskie z uroczymi prążkami na ciele, myszy bezwłose, czy najmniejsze na świecie, pigmejskie, ważące średnio zaledwie ok. 5-6 gramów!

  Taka wycieczka spodoba się nawet tym, którzy do tej pory nie przepadali za gryzoniami - tutaj można się w nich zakochać! Podpatrując ich życie i zwyczaje, a także różnice charakterów pomiędzy poszczególnymi osobnikami, każdy dowie się o nich czegoś ciekawego - to niezwykle ciekawe i pouczające doświadczenie dla odwiedzających w każdym wieku!

   

  Zapraszamy również do innego, równie oryginalnego miejsca w Kołobrzegu - Muzeum 6D :)