Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Czerwionka-Leszczyny
Wolności 2
Kiedy:
Pn. nieczynne
Wt. nieczynne
Śr. nieczynne
Czw. 16:00 - 20:00
Pt. nieczynne
Sob. nieczynne
Niedz. nieczynne
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:(032) 4311 634 w.17
E-mail:grafik@mokcl.pl

Zamknięte

Klub Kultury Japońskiej

Historia Klubu Kultury Japońskiej sięga roku 1983, kiedy po prawie rocznych zmaganiach organizacyjnych powołano go do życia w Domu Kultury KWK 'Dębieńsko'. Już w roku 1985  nawiązano współpracę z Muzeum Narodowym w Krakowie - Wydziałem Sztuki Wschodu oraz Ambasadą Japonii w Warszawie. Był to początek szerokiej działalności  jednego z najstarszych obecnie klubów japońskich w Polsce. Warto przy tej okazji wspomnieć o szerokiej współpracy zarówno z Towarzystwami Polsko-Japońskimi , jak i wszelkimi placówkami muzealnymi i kulturalnymi, zajmującymi się tym tematem. Młodzi reprezentanci klubu błyskawicznie rozwijali swoje zainteresowania eksponując je na bardzo popularnych w tym czasie wieczorach, czy 'Dniach Japońskich'. Działalność nacechowana jest ogromną pracowitością i dyscypliną. Wszelkie programy przygotowywane są w sposób szczegółowy i bardzo profesjonalny.

Klub zajmuje się popularyzacją historii,  sztuki i kultury japońskiej w zakresie: organizacji imprez japońskich, spotkań wielotematycznych, pokazów sztuki szermierki japońskiej, warsztatów kumihimo, ikebany, malarstwa tuszem. Zajmuje się również przygotowywaniem programów informacyjno- edukacyjnych dla dzieci , młodzieży i dorosłych oraz wystaw o tematyce japońskiej.

Prowadzi warsztaty poświęcone japońskiej technice malowania tuszem zarówno na bibule jak i jedwabiu. Obecnie prowadzone są rozmowy na temat zajęć z ceramiki RAKU oraz technik urushi. Zajęcia są bezpłatne.

Klub prowadzi również zajęcia z szermierki japońskiej, w każdy czwartek o godz. 18.00; Dom Kultury ul. Wolności 2, II piętro.

 

Zainteresowanych kulturą i sztuką Japonii zapraszamy do współpracy!