Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
  • Jedzenie / picie
Gdzie: Szczecin
Małopolska 48
Kiedy: Godziny do ustalenia
Cena: od 5,00
do 120,00 zł/osoba
Kategoria: Koncerty i widowiska
Tel:+48 91 431 07 20
E-mail:kasa@filharmonia.szczecin.pl

Filharmonia Szczecin

                            Dziewczynka grająca na skrzypcach

Filharmonia w Szczecinie to miejsce, które przyciąga nie tylko piękną architekturą, ale przede wszystkim doskonałymi koncertami. Jednak nie tylko wierni fani muzyki klasycznej znajdą tam coś dla siebie - Filharmonia dba także o najmłodszych szczecinian. Przedstawiamy ofertę przygotowaną dla dzieci i ich rodziców.

 

Koncerty rodzinne

Koncerty rodzinne to comiesięczny cykl wydarzeń przygotowany z myślą o najmłodszych i ich opiekunach. Każdy spektakl to osobna opowieść dotykająca najróżniejszych tematów; od poznania muzyki i instrumentów z całego świata, poprzez tolerancję i godność człowieka aż do szczecińskich legend. Podczas tych spotkań słuchacze, dzięki muzyce, mają szansę przenieść się w świat wyobraźni i pięknych dźwięków.

 

Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami Filharmonii

Podczas Saloniku Wiolinowego najmłodsi aktywnie tworzą, eksperymentują i odkrywają świat muzyki. Uczestnikami są dzieci w wieku 4 - 6 lat, bez udziału opiekunów. Co dwa tygodnie, w maksymalnie 12-osobowych grupach realizowane są zajęcia o wyjątkowej tematyce, podczas których przy pomocy różnorodnych technik plastycznych rozwijana jest kreatywność i wyobraźnia. Podczas zabaw ruchowych, gier integracyjnych i swobodnej zabawy dzieci uczą się aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej, pracy w grupie i nawiązywania kontaktów społecznych. Salonik działa także podczas niektórych koncertów, aby zapewnić rodzicom możliwość wybrania się do Filharmonii bez obawy o swoje pociechy.

 

Raniutto - Legato

To cykl warsztatów muzycznych przeznaczonych dla dzieci w wieku 2 - 4 oraz 4 - 6 lat wraz z opiekunami. W jedną sobotę w miesiącu, Filharmonia przemienia się w kolorową i beztroską przestrzeń i jak zawsze wypełniona jest muzyką. Podczas zajęć dzieci mogą, często po raz pierwszy, zetknąć się z prawdziwymi instrumentami - zobaczyć je z bliska i posłuchać dźwięków jakie wydają. Legato to warsztaty edukacyjne, które mają za zadanie zapoznać i uwrażliwić dzieci na piękno muzyki. Pobudza to wrażliwość najmłodszych, działa na ich wyobraźnię i zwyczajnie cieszy brzmieniem. To zajęcia dla tych, którzy wolą słuchać muzyki zamiast się przy niej bawić.

 

International Lutosławski Youth Orchestra

Dla starszych dzieci, które uczą się gry na instrumentach Filharmonia organizuje projekt, którego celem jest popularyzacja twórczości Witolda Lutosławskiego. Co roku tworzona jest międzynarodowa, młodzieżowa orkiestra, która przez tydzień uczestniczy w warsztatach mających przybliżyć im twórczość artysty. Uczestnicy mają okazję pracować pod okiem światowej klasy muzyków europejskich i wybitnych wykładowców. Zajęcia i próby prowadzą do wielkiego finału, jakim jest koncert dla szczecińskiej publiczności. Podczas udziału w projekcie uczestnicy nie tylko rozwijają swoje talenty muzyczne ale także poznają swoich rówieśników z całego świata, którzy dzielą z nimi podobne zainteresowania.

 

Koncerty dla przedszkoli i szkół podstawowych

  • DoNuta taktuje to cykl koncertów kameralnych dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Dzięki spotkaniom z muzyką na żywo dzieci mają okazję obcować z prawdziwymi instrumentami i muzykami Filharmonii. To prawdziwa bomba energetyczna, podczas której uczniowie zachęcani są do aktywnego udziału w koncercie i współtworzenia nowych kompozycji muzycznych. Profesjonalni muzycy przekonają każdego, że bycie aktywnym słuchaczem to wspaniała zabawa. 
  • Homo Musicus to cykl koncertów dla dzieci z klas I - III oraz IV - VI. Podczas nich zostaną poruszone różne zagadnienia dotyczące muzyki a słuchacze poznają różnice między piano, mezzo forte, lento a vivace. Swoją wiedzą podzieli się dyrygent i Orkiestra Filharmonii.