Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Katowice
  Sokolska 2
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:32 351 17 13, 32 351 17 19
  E-mail:sekretariat@filharmonia-slaska.eu

  Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego

  Naszą misją jest krzewienie i pielęgnowanie muzycznych wartości. Od 1945 roku angażujemy się w rozwój kulturalny naszego regionu; poprzez koncerty i działalność edukacyjną niemal każdego dnia uczestniczymy w życiu słuchaczy. Talenty i wszechstronność naszej społeczności pozwalają zaspokoić potrzeby wszystkich odbiorców, niezależnie od wieku. Nasi muzycy, za pomocą wysokiej klasy instrumentów i z wykorzystaniem zdobyczy techniki, zapraszają wszystkich melomanów w czarujący świat muzyki.    

   

  Misję dydaktyczną Filharmonia realizuje między innymi poprzez cykle koncertów i audycji edukacyjnych, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży w regionie. Każdy sezon artystyczny to niemal 200 koncertów z udziałem naszych zespołów w kraju i za granicą i blisko 1000 audycji muzycznych dla przedszkoli i szkół, zaś wszechstronny repertuar w wykonaniu trzech zespołów Filharmonii Śląskiej, obejmujący muzykę niemal wszystkich epok, zadowoli każdego melomana.

   
  Nasi muzycy sięgają po dzieła symfoniczne, kameralne, chóralne i organowe charakterystyczne dla wielu nurtów muzycznych. Naszą ambicją, którą jest rozwijanie i uszlachetnianie muzycznych upodobań słuchaczy, realizujemy poprzez regularne organizowanie różnorodnych koncertów. Nie ograniczamy się do działalności stacjonarnej - krajowe i zagraniczne koncerty pozwalają nam na prezentację wielkich osiągnięć muzycznej sztuki, od najbardziej rozpoznawalnych kompozycji, po utwory mniej popularne, lecz warte przybliżenia szerokiemu gronu odbiorców. Przykładamy dużą wagę do rozpowszechniania osiągnięć rodzimych i śląskich kompozytorów, w szczególności Patrona Filharmonii, Henryka Mikołaja Góreckiego.


  Angażujemy się we wspieranie młodych i utalentowanych muzyków. Jesteśmy głównym organizatorem Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, który stwarza doskonałą możliwość do odkrywania młodych mistrzów batuty, promując jednocześnie sztukę dyrygencką i utrwalając dobre imię Filharmonii Śląskiej.
  Poprzez współpracę ze śląskimi ośrodkami edukacji muzycznej, pomagamy młodym wykonawcom i kompozytorom w zdobywaniu scenicznego doświadczenia.


   Działalność Filharmonii Śląskiej wychodzi naprzeciw dzieciom i młodzieży, od wielu lat realizując ciekawe      zajęcia edukacyjne, które przygotowują młodych odbiorców do roli świadomego słuchacza, potrafiącego  docenić i zachwycić się kulturą wysoką. Troszczymy się o pozyskiwanie młodych melomanów!   

   

   Filharmonia Śląska jest nieodłącznym elementem polityki kulturalnej regionu. Z entuzjazmem uczestniczymy  w ożywianiu artystycznego aspektu życia mieszkańców. Od dziesiątków lat pełnimy rolę ambasadora kultury  muzycznej regionu w Polce i świecie i z dumą współtworzymy wielokulturową przestrzeń europejską.