Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gorzów Wielkopolski
  Dziewięciu Muz 10
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:95 7392 708
  E-mail:sekretariat@filharmoniagorzowska.pl

  Filharmonia Gorzowska

  Filharmonia w Gorzowie Wielkopolskim to prawdziwa perełka wśród kulturalnych atrakcji miasta. Zachwyca nie tylko nowoczesną architekturą swojej siedziby, ale przede wszystkim bogatym, zróżnicowanym repertuarem muzycznym. Dodatkowo miejsce to pamięta także o najmłodszych melomanach, przygotowując dla nich dla nich bardzo ciekawą ofertę.

   

  KONCERTY FAMILIJNE

  Koncert Familijne to przeznaczone dla rodzin z dziećmi od 3 roku życia spotkania z muzyką. Odbywają się one raz w miesiącu,  odkrywając przed słuchaczami świat muzycznych tajemnic; koncertom towarzyszą projekcje wideo oraz atrakcyjne dla dzieci komentarze związane z tematyką muzycznego spotkania.  

   

  MUZYCZNE RACZKOWANIE

  Ten projekt przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci (0-4 lata) i ich rodzin, a także dla kobiet w ciąży. Polega na wspólnym słuchaniu muzyki na żywo, tańcu, zabawie i graniu na instrumentach. Taki kontakt z utworami klasycznymi już od najwcześniejszych lat, a nawet miesięcy życia, otwiera dzieci na kulturę wysoką, ułatwiając odbiór i zrozumienie jej piękna; ma także niezwykle pozytywny wpływ na rozwój ich kreatywności. Cykl comiesięcznych spotkań jest wartościową propozycją do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu.

   

  FILHARMONIA JUNIORA

  W ramach Filharmonii Juniora organizowane są zajęcia dla dzieci z przedziału wiekowego 4-6 lat. Jest to cykl mający za zadanie zapoznanie małych uczestników z rozmaitymi zagadnieniami muzyki, poprzez świetną zabawę, wspólne śpiewanie, tańczenie i zajęcia rytmiczne. Każde spotkanie to możliwość poznania nowego instrumentu, jego budowy, pozycji w orkiestrze i możliwości. Kontakt dzieci z dźwiękami o różnorodnym brzmieniu i barwie doskonale wpływa na rozwój emocjonalny i intelektualny.

   

  AKADEMIA MUZYKI

  Akademia muzyki to przeznaczone dla  grup przedszkolnych i szkolnych comiesięczne spotkania, pomagające zaszczepiać w najmłodszych zamiłowanie do muzyki. Zajęcia, prowadzone przez prelegenta, w towarzystwie muzyki wykonywanej przez muzyków Orkiestry Filharmonii, umożliwiają dzieciom zdobycie interesującej wiedzy z zakresu znajomości instrumentów, stylów muzycznych twórczości kompozytorów.  Spotkania odbywają się w salach koncertowych gorzowskiej Filharmonii.

   

  IN TOUCH

  In touch to otwarte próby generalne adresowane do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież towarzyszy orkiestrze w ostatnich przygotowaniach do koncertu. Słuchacze z bliska mogą przyjrzeć się pracy dyrygenta, orkiestry oraz współtworzących dany występ estradowych wirtuozów. Każda próba generalna, mimo ustalonego programu, jest spontaniczna i  dostarcza odbiorcom nietuzinkowych wrażeń.

   

  WIRTUALNE ZWIEDZANIE FILHARMONII 

  Dzieci, które nie mogą skorzystać z propozycji zajęć w Filharmonii Gorzowskiej, także mogą świetnie się bawić, zaglądając na stronę internetową filharmonii. Będą tam miały możliwość poznania sekretów orkiestry, zobaczenia wielu zdjęć, a także wzięcia udziału w wirtualnym spacerze po gmachu filharmonii.

   

  INNE PROJEKTY

  Oprócz cyklicznych, całorocznych wydarzeń, Filharmonia w Gorzowie organizuje także projekty specjalne, związane tematycznie z muzycznymi koncertami dla dzieci lub zapraszające uczestników do wspólnego muzykowania. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!