Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Katowice
  Trzech Stawów
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: darmowe
  Kategoria: Parki rozrywki
  Tel:32 259 39 09

  Dolina Trzech Stawów

  Im większa aglomeracja miejska, tym bardziej wzrastają potrzeby na rekreacje i przebywanie na łonie natury. Dowodem na prawdziwość tych słów jest rekreacyjno-sportowy kompleks i park - €“ Dolina Trzech Stawów w Katowicach, rozciągający się na powierzchni 86 hektarów, azyl zieleni, spokoju i ciszy. Swą nazwę wywodzi od trzech wyróżniających się wielkością stawów, choć samych zbiorników wodnych na terenie parku jest zdecydowanie więcej. Pomiędzy akwenami biegną liczne ścieżki rowerowe i piesze, komponujące się z dębami, brzozami i sosnami, a także krzewami i kwiatami. Przyroda parku poszczycić się może licznym ptactwem oraz kilkoma gatunkami chronionych płazów. Dolina Trzech Stawów, nazywana także Sztauwajerami, to najpopularniejsze miejsce rekreacji i wypoczynku Katowiczan i przyjezdnych. 

  Katowicka Dolina Trzech Stawów jest stworzona do aktywnego wypoczynku

   

   

  Na rolki - tylko w Katowicach 

  Z pośród wielu promujących Sztauwajery atrakcji, laur pierwszeństwa przypada Rolkostradzie. Miłośnicy jazdy na rolkach nie mogą narzekać. Specjalny tor dla rolkarzy biegnie wzdłuż stawów przez większą część parku, obfitując w górki, dołki i zakręty. Tor jest szeroki, zatem może po nim jeździć każdy, niezależnie od doświadczenia w tym sporcie, i bez obawy o brak miejsca na trasie. Dodatkowo tor przedziela pas dla rowerzystów. Nawierzchnia po której jeżdżą rolkarze jest równa i pozbawiona dziur, co zwiększa przyjemność jazdy i nie niszczy sprzętu. Ponadto zadbano także o oświetlenie trasy z myślą o wieczornych wyczynach sportowych. Trasa sprawdzi się także w wypadku biegaczy.  

   

  Zabierz rodzinę w plener! 

  Dobre zaplecze gastronomiczne, szybki i sprawny dojazd z miasta oraz piękne zagospodarowanie przestrzeni czynią to miejsce idealnym dla wycieczek z rodziną. Na terenie Doliny Trzech Stawów na odwiedzających czeka wiele atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. Spacerując wśród zieleni, natrafimy na place zabaw, siłownie plenerowe i ścieżkę zdrowia. Plac zabaw przy Oczku zaskoczyć nas może różnorodnością, dzięki której młodsi i starsi znajdą coś dla siebie. Plac składa się z rozbudowanych domków ze zjeżdżalniami, bujanych koników i huśtawek. Dzieci mogą się tu pokręcić na karuzeli lub pobawić w piaskownicy, podczas gdy rodzice, mając swoje szkraby na oku, wypoczną wśród zieleni.  Z jednego placu zabaw warto przeskoczyć do następnego, bowiem Plac Zabaw przy ul. Trzech Stawów 10 oferuje możliwość wspinaczki na specjalnych instalacjach. Oba place dla bezpieczeństwa dzieci zostały ogrodzone. 

   

  W upalne dni nie można ominąć Wodnego Placu Zabaw. To duży obiekt, w którym umieszczone aż 18 zabawek wodnych (armatki wodne, kwiatki nabierające wodę, wodne owady i gejzer ziemny). Park przedzielony jest na strefę dla młodszych i starszych dzieci. Gdy słońce zbytnio nas rozgrzeje, każdy może skorzystać z wodnego orzeźwienia, nawet dorośli. Park wodny to wyśmienita atrakcja, zapewniająca wiele możliwości zabawy, z której wszyscy wyjdą mokrzy i uśmiechnięci. 

  Dolina Trzech Stawów to także dobre miejsca dla osób chcących poćwiczyć na świeżym powietrzu. Biegając lub spacerując, warto zatrzymać się na chwilę w siłowni przy Oczku lub siłowni zewnętrznej, a także zmierzyć się ze ścieżką zdrowia. Wszystkie te punkty wyposażone są w różnorodne urządzenia do ćwiczeń pomagające w poprawie własnej kondycji fizycznej.