Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Wrocław
  pl. Świętojański 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
  Tel:071 349 32 81
  E-mail:info@zamek.wroclaw.pl

  Centrum Kultury ZAMEK

  Zamek znajduje się na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców, który ma skupiać zamki i pałace dolnośląskie. To bajeczne miejsce oferuje szeroki wachlarz zajęć, wystaw oraz imprez. Znajdą tu swoje miejsce zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

   

  Zamek i okolice

  Zamek znajduje się w Leśnicy - dzielnicy Wrocławia położonej nad Bystrzycą, 15 kilometrów od centrum miasta. Na przestrzeni dziejów gościł wielu przedstawicieli rodów królewskich oraz książęcych. Centrum Kultury Zamek to obecnie instytucja miejska realizująca różne projekty kulturalne. Zabytkowy pałac jest otoczony malowniczym parkiem krajobrazowym. Park przypałacowy był niegdyś chlubą tamtejszej okolicy. Niestety, na przestrzeni wieków, uległ negatywnym zmianom. W latach 1995-2000 został opracowany kompleksowy projekt rewaloryzacji zespołu pałacowo-parkowego. Przewiduje on przywrócenie dawnej świetności ogrodowi zamkowemu i parkowi krajobrazowemu. Projekt jest już częściowo zrealizowany. Warto wybrać się do parku na spacer i zobaczyć to wyjątkowe miejsce na własne oczy.

   

  W plenerze

  Ze względu na bardzo dobre usytuowanie, Centrum Kultury organizuje imprezy na świeżym powietrzu. Najważniejszymi i stałymi wydarzeniami plenerowymi są:

  • Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa - Jest to międzynarodowy festiwal piwowarski we Wrocławiu, na którym swoje wyroby prezentują browary z Polski i z zagranicy. Co roku, swoje piwa beczkowe i butelkowe prezentuje kilkadziesiąt browarów regionalnych, rzemieślniczych, kontraktowych i restauracyjnych.
  • Noc Świętojańska - impreza ma charakter pikniku odbywającego się na zamku oraz w jego okolicach. Uczestnicy mają okazję poznać starosłowiańskie obrzędy związane z wiarą w moce natury, a także wesoło i kreatywnie spędzić czas. Zespoły grające muzykę etno i folk umilają czas, a na Jarmarku Świętojańskim można zakupić regionalne produkty wytwarzane na skalę lokalną.
  • Jarmark Jadwiżański - obywa się w październiku. Jest to impreza w klimatach średniowiecznych. Bractwa rycerskie prezentują pokazy walk i broni, organizowane są również konkursy. Można również obejrzeć występy zespołów pieśni i tańca dawnego. Na jarmarku spotkamy kramarzy i przedstawicieli rzemiosł dawnych.

  Ponadto, Centrum Kultury organizuje również imprezy okazjonalne oraz propozycje nowych imprez kulturalnych.

   

  Pokaz turnieju rycerskiego

   

  Kulturalnie

  W Zamku mamy okazję podziwiać sztukę profesjonalnych artystów. Galeria "ZAMEK" oraz Galeria Komiksu i Ilustracji 'Tymczasem...' zaprasza do zapoznania się twórczością współczesnych artystów polskich i zagranicznych. Znajdują się tu również dzieła uznanych klasyków - m.in. takich twórców jak Picasso czy Dali.
  Literatura w Centrum Kultury to przede wszystkim Dni Fantastyki. Jest to impreza organizowana od 2004 roku. Podczas niej odbywają się spotkania z pisarzami oraz różne aktywności związane z fantastyką, jak na przykład spektakle czy warsztaty. Poza Dniami Fantastyki, mają miejsce okazjonalne lub cykliczne spotkania z pisarzami. Centrum Kultury Zamek jest również organizatorem Rejonowych Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych, jak i Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych 'Dzieci Mają Głos'

   

  Centrum Kultury Zamek oferuje wiele kreatywnych zajęć dla dzieci i dorosłych

   

  Zapisz się!

  Centrum Kultury Zamek posiada rozbudowaną ofertę zajęć artystycznych dla dzieci i dorosłych.

  • Dzieci do lat 5 mogą spróbować swoich sił w zajęciach z rytmiki, przedszkola baletowego, tańca, plastyki z elementami sensoryki, ceramiki, a także matematyki.
  • Do dzieci w wieku 6-15 lat adresowane są zajęcia z gry na pianinie, gitarze, rysunku i malarstwa, plastyczne, taneczne, wokalne, ceramiczne, matematyczne, oraz Capoeira.
  • Dla dorosłych i młodzieży przeznaczone są warsztaty plastyczne i rekreacyjne, fitness, joga, różne formy tańca dla kobiet, chór, brydż, zajęcia z gry na gitarze, ceramiczne, wokalne, teatralne i Capoeira.