Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kudowa Zdrój
  Słoneczna 31
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 7,00 zł/osoba
  Kategoria: Wyprawy i odkrycia
  Tel:+ 48 74 / 8661 - 436
  E-mail:pngs@pngs.com.pl

  Błędne Skały

  Góry Stołowe  to jeden z piękniejszych masywów górskich w Polsce, który skrywa w sobie pewną bajkową tajemnicę. Głęboko wśród porośniętych lasem grani, urwisk, i malowniczych ostańców znajduje się skalny labirynt żywcem wycięty z legend i baśni - brak w nim tylko spełniających życzenia wróżek i zionących ogniem smoków. Ten uformowany przez naturę labirynt nazwany został Błędne Skały.

  Błędne Skały to formacja skalna ukształtowana przez proces wymywania, czyli wypłukiwania przez tysiące lat przez deszcze miększych skał, pozostawiając te twardsze i wygładzając ich krawędzie. Efektem tego jest przepiękny labirynt pełen wąskich przesmyków, korytarzy, masywnych głazów i skalnych kolumn, za którymi może ukrywać się nawet... sam Duch Gór. 


   

  Wyprawa do skalnego labiryntu będzie prawdziwą atrakcją dla małych odkrywców

   

  Niektóre ze skał są uformowane w kształty zbliżone do znanych nam istniejących obiektów; stąd Statek, Wielbłąd, Lwia Łapa czy Kurze Stopki. Na przygotowanym tarasie widokowym podziwiać można piękny widok na grzbiety Gór Stołowych i Szczeliniec, najwyższy szczyt tego pasma górskiego, należący do Korony Gór Polski.

   

  jedziesz w błędne skały? oto kilka wskazówek:

  Przejście ich zakamarkami, w zależności od wieku i tempa, zajmuje od pół godziny do godziny.Trasa została przygotowana w taki sposób, że ciężko jest się zgubić - można tylko poruszać się do przodu. Nie przechodząc przez wyraźnie oznaczone płotki nie zbłądzicie w Błędnych Skałach. Warto jednak mieć oko na pociechy, należy poświęcić trochę czasu na wytłumaczenie dzieciom jak się zachować, żeby się nie zgubić lub dać im opaski z naszymi numerami telefonu - przechodzący przez nie przewodnicy skontaktują się z nami kiedy tylko znajdą naszą zgubę. 

  Wyruszając wraz  dziećmi na niezwykłą przygodę w ten malowniczy zakątek Polski należy mieć na uwadze specyfikę terenu: odpowiadające za piękno, unikalny klimat i atmosferę wąskie korytarze mogą uniemożliwić przejście trasy rodzicom z wózkami, nosidełkami oraz dużymi plecakami. Niewskazane jest również dla osób mających problemy z nadwagą czy rodziców chustujących, ze względu na możliwość zaklinowania. 

  Zwłaszcza w gorące, letnie dni Błędne Skały będą dobrym celem wycieczki; nawet w godzinach południowych, utrzymują temperaturę niższą niż poza nimi - warto zabrać ze sobą bluzy.

   

  Błędne Skały w Górach Stołowych

   

  Warto przemyśleć dojazd: tuż przed Błędnymi Skałami znajduje się parking, jednak aby się do niego dostać należy pokonać wąską drogę, na której odbywa się ruch wahadłowy. Zmiana kierunku następuje co pół godziny, więc może się okazać, że chwilę postoimy. Z drugiej strony możliwy jest dostęp pieszy: do labiryntu prowadzą dwie główne drogi, jedna  z Karłowa, zajmująca około półtorej godziny, i druga, nieco dłuższa, z Kudowej Zdroju: około dwóch i pół. Trasy piesze polecane są przede wszystkim rodzicom aktywnych pociech, a także małych wspinaczy o ponadprzeciętnie wydajnych akumulatorach ;)