Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Suwałki
  Kościuszki 31
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Wyprawy i odkrycia
  Tel:690 519 644
  E-mail:info@basniowyszlak.pl

  Baśniowy Szlak

  Jeśli marzyliście o przeżyciu niezwykłej przygody w towarzystwie postaci z bajek, to Baśniowy Szlak może te marzenia urzeczywistnić. Jest to nietypowe miejsce wypoczynku i rekreacji. Stworzono je, łącząc ze sobą siedem niezwykłych Wioskowych Bajek. Każda Bajka to odrębna przygoda, każda wyróżnia się inną tematyką, lecz cechą wspólną wiosek jest nawiązywanie do regionalnych legend Suwalszczyzny i bajkowych wątków związanych z twórczością Marii Konopnickiej, która pochodziła z tego obszaru. Wioski odznaczają się swoimi patronami i tematyką. W każdej na dzieci i młodzież czekają inne animacje i scenariusze zajęć. Zaś karty Dużego i Małego Wędrowca i kolekcjonowane na nich pieczątki będą podpowiedzią, które miejsca już odwiedziliśmy, a które przed nami - oraz wspaniałą pamiątką ze szlaku.

   

  Wyruszajmy na szlak!

  Baśniowym Szlakiem przemierzymy doliny Czarnej Hańczy, Rospudy i Szeszupy, po drodze zdobywając nagrody i biorąc udział w przygotowanych animacjach i grach. Zabawa rozpoczyna się dla nas w tym samym w miejscu, z którego rozpoczęła się dla Marii Konopnickiej - w Suwałkach, miejscu urodzenia poetki. Trafimy tu do Zaułku Krasnoludków, poznamy legendę o powstaniu Suwałk, zostaniemy przedstawieni Królowi Błystkowi i jego świcie, a także wpadniemy na trop krasnoludzkiego skarbu. Wyruszając w kierunku Nowej Wsi, trafimy do Wioski Wesołych Wędrowców. Naszymi przewodnikami po tej malowniczej wiosce będą Janek Wędrowniczek i krasnoludek Podziomek. To od nich dowiemy się, jak żyje się na wsi, poznamy techniki wytwarzania mąki i łowienia ryb. Największą atrakcją Wioski Wesołych Wędrowców będzie największy na świecie termometr

  Co czeka nas dalej na szlaku? Przed nami Wioska Darów Lasu, do której docieramy doliną Rospudy. Wspólnie z Jagodowym Królem i krasnoludkiem Modraczkiem odszukamy tu rodzinę łosi, zliczymy borsuki i przejdziemy jagodową ścieżką aż do pajęczych sieci. Na naszej drodze staną mrówki olbrzymy - czy moglibyśmy mówić o przygodzie bez szczypty niebezpieczeństwa?

  Następnym celem podróży będzie Wioska Dwóch Mistrzów, nazywana także polską stolicą Litwinów. Naszym przewodnikiem po tej wiosce będzie Koszałek Opałek, nadworny pisarz królestwa krasnoludków. To on pokaże nam, należącą do Mistrzów dźwięków i liter, Aleję Słów i Polanę Rozmów, a także opowie legendę o królowej jezior. Towarzysząc mu, będziemy mieli okazję spróbować swoich sił w grze na instrumentach i panowaniu nad dźwiękami. Trzy ostatnie przystanki na szlaku to: Wioska Zapomnianych Wojów, którą zwiedzimy w towarzystwie rycerzy królewskich Mikuły i Pakuły, Dolina Przygód nad Szeszupą i Miasteczko Sekretnych Uliczek. W Dolinie Przygód naszym przewodnikiem po krainie rzek i jezior będzie krasnoludek Sikorek. Na ostatnim przystanku zwiedzimy miasteczko Sejny, a w nim domy: starowiera bednarza, litewskiego piekarza, polskiego szewca i żydowskiego krawca. 

  Baśniowy Szlak obfituje w atrakcje, które zwiedzać możemy z grupą szkolną lub z rodziną. Zwiedzający mogą poznać cały szlak lub niektóre jego wioski, a czekający na nas animatorzy i przewodnicy sprawią, że będzie to naprawdę magiczna przygoda.