Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
  Gdzie: Lublin
  Al. Racławickie 8/22B
  Kiedy: od 14-01-2018 12:00
  do 19-01-2018 11:30
  Cena: 17,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:81-532 16 28, 609 703 570
  E-mail:info@teatrandersena.pl

  Zwierzęta Doktora Dolittle

  na podstawie Hugh’a Loftinga 'The story of  Doctor Dolittle'

  /dla widzów od lat 5 / czas trwania: 1 godz. 40min. z przerwą. /

   

   

   

  W pewnym angielskim mieście , w którym to czego najbardziej pragną mieszkańcy to święty spokój, mieszka znany i szanowany doktor Jan Dolittle. Jego gabinet potrafią wskazać wszyscy, a wielu pacjentów potrafi przebyć wiele, wiele  mil, żeby otrzymać poradę od słynnego Dolittla. Największą słabością doktora są zwierzęta. To właśnie dla nich postanowił pewnego dnia zamienić swoich dwunożnych pacjentów na tych na którzy skaczą, pełzają, pływają lub fruwają. Mało tego, doktor zasłynął również tym, że jako jedyny 'lekarz od zwierząt' zna ich języki i jest w stanie swobodnie konwersować w psim, kaczym, świńskim czy krokodylim.

  Pewnego dnia dostaje wiadomość z Afryki z prośbą o pomoc. Wśród małp szaleje epidemia, z którą nikt na czarnym lądzie nie jest w stanie sobie poradzić. Dolittle postanawia pożyczyć pieniądze, kupić  statek i wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi wyruszyć do Afryki. Okazuje się, jednak,  że pokonanie małpiej ospy to najłatwiejsze zadanie jakie będzie miał przed sobą nasz doktor.

  W spektaklu aż roi się od wpadających w ucho melodii, które wyszczekane, wyćwierkane  i wykwakane przez towarzyszy Dolittla prowadzą nas przez lądy i morza ze spokojnego angielskiego Puddelby wprost do serca afrykańskiej dżungli. Bo przecież powszechnie wiadomo, że dużo raźniej podróżuje się z piosenką na ustach, dziobie czy paszczy.

   

  Kalendarz spektakli znajdziecie na stronie Teatru Andersena.