Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego
  Gdzie: Kalisz
  pl. Bogusławskiego 1
  Kiedy: od 29-09-2018 19:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:62 760 53 10
  E-mail:bow@teatr.kalisz.pl

  ZOBACZ USŁYSZ POCZUJ TEATR

  Kaliski Teatr dostępny także dla osób niewidomych i Głuchych

  Symultaniczna audiodeskrypcja spektakli, tłumaczenie na Polski Język Migowy, warsztaty dla niesłyszących dzieci, kurs tworzenia audiodeskrypcji. To wszystko po to, aby także osoby niewidome i niesłyszące mogły mieć pełen dostęp do oferty kulturalnej kaliskiego teatru. 

   

  To już druga edycja projektu ZOBACZ USŁYSZ POCZUJ TEATR w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W ramach programu 'Kultura Dostępna' trzy spektakle repertuarowe zostaną przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu: dla młodszych widzów, jedna z najbardziej znanych baśni świata 'Kopciuszek', a dla dorosłych francuska komedia 'Kolacja dla głupca' oraz rosyjski dramat 'Romans'. 

   

   

  Projekt kaliskiego Teatru umożliwia widzom o wyjątkowych potrzebach lepsze zrozumienie przedstawień. Dla wielu, jest to pierwsza w życiu okazja, aby w pełni uczestniczyć w spektaklu teatralnym. Dzięki audiodeskrypcji osoby niewidome wiedzą co dzieje się na scenie, a jednocześnie w żadnej sposób nie przeszkadza ona widzom słyszącym - głos lektora opisującego wydarzenia nadawany jest bezprzewodowo przez specjalne zestawy słuchawkowe. Natomiast spektakle tłumaczone na Polski Język Migowy są dla słyszących widzów niespotykaną atrakcją i możliwością zapoznania się z obcym językiem. 

   

  Dla osób zainteresowanych ułatwianiem dostępu do kultury Teatr zaplanował też darmowe warsztaty z tworzenia scenariusza audiodeskrypcji - prowadzone przez profesjonalistów z Fundacji Audiodeskrypcja. Dwudniowe warsztaty odbędą się 24-25 września w godzinach 14.00-19.00. Zgłoszenia przyjmuje koordynatorka projektu Joanna Sobocka (e-mail: joanna.sobocka@teatr.kalisz.pl) 

  W ramach projektu zaplanowane są również warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży niesłyszącej, które poprowadzi aktor kaliskiego Teatru - Dariusz Sosiński. 

   

  Dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów wstęp na spektakle objęte projektem jest bezpłatny. Dla grup zorganizowanych spoza Kalisza przewidziana jest także refundacja kosztów podróży (po okazaniu rachunku). Aby zarezerwować miejsca prosimy o kontakt z Biurem Organizacji Widowni (tel. 62 760 53 10, e-mail: bow@teatr.kalisz.pl).

   

  Projekt 'Teatr dostępny. Oferta kulturalna dla widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu' finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu 'Kultura Dostępna' oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.