Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Fundacja Nowe Pokolenie
  Gdzie: Bydgoszcz
  A.G. Siedleckiego 12
  Kiedy: od 05-04-2018 17:15
  Cena: 96,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:52 371-10-51, 793-101-280
  E-mail:fundacja@nowe-pokolenie.pl

  Zajęcia adaptacyjne

  W życiu każdego małego człowieka przychodzi czas zmian. Jednym z ważnych momentów jest pójście do przedszkola, a co za tym idzie, wejście w nowe, nieznane dotąd otoczenie. W takiej sytuacji może pojawić się strach, obawa, czasem nawet rozpacz i wiele innych uczuć, z którymi ciężko sobie poradzić. 

  Przedszkolna Chatka wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci oraz ich rodziców organizuje cykl zajęć poświęconych adaptacji dziecka do przedszkola. Chcemy, aby adaptacja była miłą przygodą i wspaniałą okazją do bezstresowego wejścia w progi przedszkola. 

   

   

  Na spotkania adaptacyjne zapraszamy wszystkich przyszłych przedszkolaków. Celem naszych zajęć jest stopniowe przygotowanie do roli przedszkolaka, poznanie zasad oraz rytmu dnia w przedszkolu. Co ważne, początkowe zajęcia odbywają się z rodzicem. Dopiero z czasem, gdy dzieci są już nieco oswojone, zostają w sali bez swoich opiekunów. Zajęcia prowadzone są w małej grupie, co pozwala skupić się na indywidualnych potrzebach dzieci i sprawia, że rodzice mają większy komfort psychiczny. Szereg zabaw muzycznych, ruchowych, rytmicznych, manualnych oraz plastycznych spędzonych w towarzystwie rówieśników i doświadczonych nauczycieli, pokaże iż przedszkole jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Adaptacja to szansa, by we wrześniu Maluch czuł się swobodniej i z większą odwagą stawił czoła nowej sytuacji. Pomóż swojemu dziecku przygotować się do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu. Pozwól pomóc sobie wyzbyć się obaw i wątpliwości. 

  Uwaga! Zajęcia kierujemy do wszystkich Maluchów, które od września rozpoczną przedszkolną przygodę. Nawet jeżeli wybierzesz inne przedszkole niż nasze, zajęcia na pewno pomogą w  procesie adaptacji. 

  Kontynuacją zajęć adaptacyjnych będą wakacyjne zajęcia dla przyszłych przedszkolaków. W tym roku przygotowaliśmy 4 tematyczne turnusy. Każdy będzie kolorowy i bajkowy - szczegóły na stronie internetowej: http://www.przedszkolnachatka.pl/wakacyjne_adaptacja-do-przedszkola_rekrutacja_przedszkole 

  Termin rozpoczęcia: 5 kwietnia
  Dzień tygodnia: czwartek
  Godzina: 17:15-18:15
  Miejsce: Przedszkole Niepubliczne Przedszkolna Chatka, ul. A.G. Siedleckiego 12, Bydgoszcz
  Dla kogo: dzieci w weku 2-3 lata z rodzicami
  Zapisy: 604 629 916, 793 101 280 , 52 371 10 51
  Szczegółowe informacje: http://www.przedszkolnachatka.pl/adaptacja-do-przedszkola_rekrutacja_przedszkole
  Koszt: 96zł za cały cykl zajęć