Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

    Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
    Gdzie: Kraków
    Lipowa 4
    Kiedy: od 16-06-2018 11:00
    Wiek: Uczeń podstawówki
    Nastolatek
    Cena: 20,00 zł/osoba
    Kategoria: Muzea, zamki i pałace
    Tel:(12) 263 40 29
    E-mail:edukacja@mocak.pl

    Zabawy z książką. Warsztaty dla dzieci i młodzieży

    MOCAK i Miesiąc Fotografii w Krakowie zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty inspirowane książką Dorothea Lange: The Photographer Who Found the Faces of the Depression [Dorothea Lange. Fotografka, która odkryła oblicza kryzysu] autorstwa Carole Boston Weatherford, z ilustracjami Sarah Green. Gościem specjalnym będzie Tomasz Ćwiertnia.

    Zajęcia będą prowadzone w języku polskim z tłumaczeniem na język angielski.

     

    Materiały Muzeum MOCAK 

     

    Wstęp 20 złotych. Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 29.

     

    Więcej o projekcie:

    Zabawy z książką to interdyscyplinarny projekt skierowany do dzieci i młodzieży, tworzony przez Dział Edukacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie we współpracy z wydawnictwami z Polski i zagranicy oraz instytucjami kultury.

    Uczestnicy projektu, dzieci i ich opiekunowie, mają możliwość wysłuchania interesujących historii, obejrzenia wartościowych ilustracji oraz prac z Kolekcji MOCAK-u i wystaw czasowych związanych z publikacją, której dotyczy spotkanie. Zajęcia wzbogacone są o warsztaty plastyczne nawiązujące do tematyki książek i technik wykorzystywanych przez twórców ilustracji.

    Wybranym warsztatom towarzyszą konkursy, w których nagrodami są omawiane książki.

    W 2018 roku przyglądamy się wydawnictwom z różnych krajów, między innymi Ukrainy, Chin, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Uczestnicy zajęć poznają książki w oryginale z tłumaczeniem na język polski.

     

    Tomasz Ćwiertnia (ur. 1981) - geolog, pracuje w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Początkowo zajmował się fotografią uliczną oraz koncertową. Zdjęcia przywoził z kilkudniowych podróży do Budapesztu, Rotterdamu, Amsterdamu oraz innych miast Europy. Wyjazdy związane z pracą umożliwiły mu fotografowanie w Kosowie oraz Mongolii. Współpracuje z Miesiącem Fotografii w Krakowie.