Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Parking dla rowerów
  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Wi-fi
Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
Gdzie: Bytom
Plac Karin Stanek 1
Kiedy: od 23-04-2016 10:00
do 23-04-2016 13:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Cena: 15,00 zł/osoba
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:032/ 389 31 09
E-mail:sekretariat@becek.pl

Z rodziną na koniec świata - warsztaty etniczne

Wyjątkowa lekcja geografii, przyrody, etyki i plastyki - konceptualna podróż do Azji.

 

Warsztaty chińskie:

W trakcie warsztatów o Chinach dzieci uczą się kilku chińskich słów, poznają chińskie wierzenia, zwyczaje, legendy, przyrodę i życie codzienne. Uczą się jeść pałeczkami i poznają egzotyczne herbaty, spróbują sił w kaligrafii oraz malowaniu "chińskiej porcelany".

Będą konkursy przekładania fasoli pałeczkami, dzieci będą robić plakaty, grać w chińskie gry i malować "chińską porcelanę".

 

Warsztaty indyjskie:

Dzięki warsztatom o Indiach można będzie można dowiedzieć się czym jest sari, czym bindi, co oznacza masala i jak po hindusku powiedzieć kilka słów. Dlaczego krowy są święte i czym naprawdę jest joga. No i dlaczego prawdziwy Hindus ma tak wspaniałe wąsy.

W trakcie warsztatów indyjskich dzieci uczą się robić hinduską herbatkę, smakują i wąchają przyprawy, poznają kulturę, muzykę, gry i zabawy oraz wierzenia Indii. Podczas warsztatów dzieci będą smakować, dotykać, rysować, malować , a wspólnie z rodzicami wykonają papierowe mendi.

 

Prowadzący: Robert Robb Maciąg - bloger, podróżnik, autor kilku książek podróżniczych, podwójny laureat nagrody Travelera magazynu National Geographic. Pisze, czyta i fotografuje, a zawodowo, razem z rodziną, prowadzi warsztaty etnograficzne dla szkół. Dziesięć lat spędził za granicą - z czego ponad trzy w podróżach. Ponadto jest pedagogiem specjalnym, co bardzo ułatwia mu kontakt z dziećmi.

 

 

Klub Zielonej Żyrafy

 

Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci (4-7 lat) z rodzicami. Klub Zielonej Żyrafy promuje twórczą edukację. Wspólne działania rodziców i dzieci podczas warsztatów, pozwalają na lepsze wzajemne poznanie się, a także na odkrywanie drzemiących w nich talentów i pasji. Zajęcia w Klubie Zielonej Żyrafy są propozycją  na niebanalne spędzenie sobotniego przedpołudnia w miłej i twórczej atmosferze. To wspólna, rodzinna, kreatywna zabawa. Zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych artystów, instruktorów i pedagogów. W programie warsztatów: zajęcia interdyscyplinarne, plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne.