Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr im. Aleksandra Fredry
  Gdzie: Gniezno
  Mickiewicza 9
  Kiedy: od 22-02-2019 09:30
  do 14-03-2019 11:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: od 18,00
  do 40,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:61 426 22 91
  E-mail:biuro@teatr.gniezno.pl

  Z czuba albo #byćjakzlatan ibrahimović

  To teatralno-piłkarska rozgrywka, która wydarzyć się może w każdej przestrzeni, zarówno na boisku pod blokiem, na scenie, w szkolnej klasie czy w Internecie. Spektakl pokazuje, że widowisko to nie tylko teatr, ale także mecz piłki nożnej i samo życie, które oprócz konieczności gry, łączy przestrzeganie nie zawsze określonych zasad.

   

   

  Bohaterowie spektaklu - dwóch chłopaków i dziewczyna - grają w piłkę. Opowiadając o tym, co wydarzyło się na boisku, mówią o swoich marzeniach i ambicjach. W ich wyobrażeniach pojawia się postać Zlatana Ibrahimowicia - bezkompromisowego piłkarza, który jako młody zawodnik z uporem dążył do tego, by spełnić swoje marzenia. Tytułowy Zlatan jest idolem naszych bohaterów, a jego bramki -  strzelane 'z czuba' - szczytem brawury. Podczas tej interpersonalnej rozgrywki na plan pierwszy wysuwa się refleksja o współpracy, zespołowości i rywalizacji.

   

  Autorem tekstu i reżyserem spektaklu jest Tomasz Kaczorowski, którego dramat “z czuba albo #byćjakzlatanibrahimovic' powstał w ramach Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, został opublikowany w 42. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży i nagrodzony w Konkursie na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

   

  Szczegółowy kalendarz spektakli znajdziecie na stronie Teatru.