Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Na zewnątrz
Miejsce: Wodzisławskie Centrum Kultury
Gdzie: Wodzisław Śląski
Rodzinny Park Rozrywki 'Trzy Wzgórza'
Kiedy: od 23-09-2016 11:00
do 23-09-2016 14:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Zajęcia sportowe
Tel:(32)4554855
E-mail:sekretariat@wck.wodzislaw.pl

XXIV Biegu Gazety Wodzisławskiej

Wrzesień tuż tuż. A jak wrzesień to i... Bieg Gazety Wodzisławskiej

 

Rywalizacja fair play, wzmożony doping, dobra trasa i moc sportowych emocji - to wszystko czekać będzie nas już 23 września. Dokładnie wtedy na starcie XXIV Biegu Gazety Wodzisławskiej - Memoriału im. Leszka Kowalczyka staną młodzi zawodnicy. Po raz drugi uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz ci sportowcy, którzy pobiegną w kategorii open, zmierzą się z trasą wytyczoną na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki 'Trzy Wzgórza'. Start zaplanowano na godzinę 11:00.

 

Przypomnijmy, że inicjatorem, jak i organizatorem pierwszych edycji biegu był Leszek Kowalczyk, wieloletni redaktor Serwisu Wodzisławskiego. Z roku na rok wydarzenie to przyciągało rzeszę pasjonatów biegania i na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez sportowych. Podczas jednego z nich Leszek Kowalczyk przekonał się, jak wiotkie jest jego zdrowie. Walczył zawzięcie z chorobą, jednak w 1998 roku przegrał swój ostatni wyścig. Od tamtej pory bieg nosi jego imię.

 

Zapraszamy do udziału w XXIV Biegu Gazety Wodzisławskiej wszystkich, którzy stawiają na aktywność. Warto podjąć sportowe wyzwanie i dać dobry przykład innym.

 

Szczegółowe informacje pojawią się już niebawem.

 

Wydarzenie to dla Miasta Wodzisławia Śląskiego organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 'Centrum'.