Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
  Gdzie: Sierpc
  Gabriela Narutowicza 64
  Kiedy: od 25-08-2018 10:00
  do 25-08-2018 18:00
  Cena: od 0,00
  do 15,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:24 275 28 83
  E-mail:skansen@mwmskansen.pl, rezerwacje@mwmskansen.pl

  XI Mazowieckich Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych

  W ostatnią sobotę wakacji, 25 sierpnia Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do wspólnego przełamywania barier podczas XI Mazowieckich Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie ma charakter rodzinnego pikniku. Jego celem jest pokonywanie uprzedzeń, wymiana doświadczeń i dialog na temat problemów z jakimi każdego dnia spotykają się osoby sprawne inaczej. Tego dnia obowiązywać będzie specjalny bilet wstępu na teren muzeum dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w cenie 2 zł.

   

   

  Wśród wielu propozycji, które znalazły się w programie imprezy każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Osoby biorące udział w wydarzeniu zwiedzą wystawę "Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych" prezentowaną w 10 zagrodach chłopskich i 2 dworach ziemiańskich z przełomu XIX i XX wieku. Ekspozycję uzupełnią pokazy prac gospodarskich i rękodzieła ludowego. Uczestnicy odwiedzą wiejską tkaczkę pracującą przy krosnach i praczkę piorącą koszule. Zajrzą do warsztatów plecionkarza, kowala i szewca. Zasiądą z garncarzem do koła garncarskiego, by wykonać własne naczynia. Poznają też magię bibułowych kwiatów podczas warsztatów papieroplastyki i posmakują świeżo ubitego masła z chrupiącym chlebem. Chętni będą mogli też skorzystać z przejażdżek konnych i podziwiać panoramę skansenu z siedzenia bryczki.

  To nie koniec atrakcji. Na leśnej polanie zapłonie ognisko, na którym upieczone zostaną kiełbaski. Uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności taneczne na parkiecie, a tancerzom do rytmu zagra wiejska kapela Pana Jacka. Skoczne melodie i wesołe przyśpiewki sprawią, że nogi same porwą do pląsów. Uczestnicy wykażą się też w konkurencjach wymagających nie tylko sprytu, zręczności i celnego oka, ale przede wszystkim poczucia humoru i odwagi zmierzenia się z własnymi ograniczeniami. 

   

   

  Ceny biletów wstępu:

  • bilet specjalny Mazowieckie Dni Integracji Osób Niepełnosprawnych (dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów): 2 zł
  • bilet normalny: 18 zł
  • bilet ulgowy: 13 zł
  • dzieci do 7 lat - wstęp bezpłatny
  • bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 16 roku życia): 49 zł

  Współorganizatorami wydarzenia są Burmistrz Miasta Sierpc, Starostwo Powiatowe w Sierpcu oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka "Szansa na Życie" w Sierpcu. Pełen program imprezy dostępny jest na stronie mwmskansen.pl. Serdecznie zapraszamy!