Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Galeria Łomianki
  Gdzie: Łomianki
  Brukowa 25
  Kiedy: od 11-05-2019 11:00
  do 11-05-2019 17:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:(22) 209 86 51
  E-mail:biuro@galerialomianki.pl

  Wymianka Roślin w Galerii Łomianki

  Pora roku zobowiązuje do zadbania o zieleń w naszych domach. W końcu rośliny, które hodujemy w mieszkaniach, nie mogą odstawać od tych, które obserwujemy za wiosennym oknem! Wymianka Roślin w Galerii Łomianki to gratka dla wielbicieli kwiatów, oraz tych, którzy dopiero planują zaaranżować swoje wnętrze w modnym stylu Urban Jungle. To możliwość wymiany, podzielenia się sadzonkami z innymi, przygarnięcia "bezdomnej" rośliny lub przekazania tej, którą nie możecie się już opiekować. Do tego porady ogrodnicze oraz… guerilla gardening. Zapraszamy 11 maja w godzinach 11.00 - 17.00!

   

   

  Punkt Adopcji Roślin w Galerii Łomianki tętni życiem, a pozostawione w nim kwiaty znajdują nowych właścicieli w mgnieniu oka. Dla wszystkich, którym spodobała się zielona akcja w duchu Zero Waste i mają ochotę na więcej, Galeria Łomianki organizuje Wymiankę Roślin, czyli prawdziwe święto wielbicieli kwiatów.

   

  Wymianka roślin

  Duże, małe, marne lub bardzo bujne rośliny, a także szczepki i sadzonki - pozostawiamy pełną dowolność. Przyjdź na wymianę kwiatów doniczkowych, przynieś roślinę, której chciałbyś podarować nowy dom, porozmawiaj z innymi osobami i zgarnij nowego zielonego lokatora. 

  Jak to działa?
  1. Przynieś swoje rośliny i wymień je na inne.
  2. Masz rośliny/szczepki/sadzonki, którymi chcesz się podzielić/oddać - przynieś je, na pewno znajdą nowy dom.
  3. Nie masz kwiatów, ale bardzo chcesz mieć? - przygarnij dowolną roślinę, którą ktoś da Ci bez wymiany.

   

  Stoisko z poradami na temat uprawy i pielęgnacji roślin doniczkowych

  Chcesz dowiedzieć się jak pielęgnować rośliny, które już posiadasz? A może chciałbyś zacząć swoją zieloną przygodę? Koniecznie odwiedź stoisko z poradami na temat uprawy i pielęgnacji roślin doniczkowych! Marzysz o domowym ogrodzie, ale brakuje Ci wiedzy i doświadczenia? Chcesz dowiedzieć się jakie rośliny będą dobrze się czuć na słonecznym parapecie, a jakie w zacienionym kącie i co zrobić, by cieszyć się bujnymi roślinami w domu? Porad udzieli Iga Kołodziej - architektka krajobrazu, miejska ogrodniczka. Właścicielka pracowni architektury krajobrazu Mint&Lavender, która projektuje ogrody i tereny zieleni dla klientów prywatnych i publicznych, a także buduje zielone instalacje dla instytucji kultury.

   

  Warsztaty "Zielono mi" - guerilla gardening

  Koniecznie przynieś ze sobą przedmioty, które już od dawna kurzą się na półce lub zagradzają Twój garaż (puszki, butelki, stare doniczki). W ramach warsztatów z guerilla gardening, czyli… sadzenia roślin 'gdzie popadnie i w czym popadnie', stworzymy z nich piękną doniczkę dla Twojego nowego kwiatka! Przygotowaliśmy dla Was 150 sadzonek i mnóstwo recyklingowych pomysłów w duchu Zero Waste. 

  Wydarzenie odbędzie się 11 maja w godzinach 11:00 - 17:00 w Galerii Łomianki (ul. Brukowa 25, Łomianki). Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!