Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Sztolnia Królowa Luiza
  Gdzie: Zabrze
  3 Maja 93
  Kiedy: od 19-06-2019 08:00
  do 31-08-2019 20:00
  Cena: od 0,00
  do 60,00 zł/osoba
  Kategoria: Wyprawy i odkrycia
  Tel:32 271 40 77
  E-mail:biuro@muzeumgornictwa.pl

  Wyjątkowe wakacje w mieście

  Szukasz pomysłu na spędzenie wakacji? Chcesz znaleźć ukojenie w upalne dni, spędzić deszczowe popołudnie w niebanalnym, jedynym takim miejscu w okolicy?

  Zapraszamy do zwiedzania podziemnych tras w Sztolni Królowa Luiza!

   

   

  Podziemna Trasa Wodna 

  To nasza najnowsza, hitowa atrakcja, najbardziej unikatowa i zróżnicowana trasa. To też najdłuższa tego typu podziemna trasie w górnictwie węglowym. Zobaczyć tu można podziemne porty i mijanki, a odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień podkreślają magię podziemi. Trasa częściowo przebywana pieszo, a częściowo podczas ponad kilometrowego spływu łodzią pod ulicami Zabrza. 

   

  Podziemna trasa rodzinna

  Niezwykła przygoda, łącząca doświadczenie autentycznych podziemi kopalni i ogromnych maszyn górniczych ze świetną zabawą i nauką, dostępna już dla najmłodszych turystów (od 4 roku życia).Podziemne zwiedzanie zachwyci i zafascynuje zarówno dorosłych, jak i najmłodszych uczestników. Tylko tu można spotkać Skarbnika, opiekuna i strażnika górników, przejść przez wąskie i niskie górnicze korytarze i poczuć, jak trudna jest praca pod ziemią. Na trasie można obejrzeć ogromne maszyny wydobywające węgiel. 

   

  Podziemna trasa turystyczna

  Niemal trzy godziny fascynującej, podziemnej podróży przez czas i przestrzeń, historię techniki górniczej, od pierwszych kilofów do ogromnych kombajnów górniczych. Ta trasa to wyjątkowa podróż przez niekończącą się sieć korytarzy i dawne wyrobiska, które powstały z użyciem jedynie siły ludzkich rąk. To powieść o tym, jak powstawał dzisiejszy Śląsk i jak ogromny wpływ na jego rozwój miało górnictwo węgla kamiennego. Trasa pokazuje jak ciężko i z wykorzystaniem jakich narzędzi pracowali górnicy w XVIII wieku i współcześnie. Zwiedzanie obejmuje przejście przez chodnik wykuty w całości w pokładzie węgla, a przewodnik dzieli się wieloma ciekawostkami związanymi z procesem rewitalizacji Sztolni.

   

   

  Po zwiedzaniu zapraszamy do niezwykłego Parku 12C. Młodzi odkrywcy skorzystają tam z edukacyjnych instalacji, a rodzice zrelaksują się na plaży z leżakami. Park wyposażony jest także w małą gastronomię i stanowiska do samodzielnego grillowania. Tuż obok znajduje się także Park Techniki Wojskowej, gdzie macie okazję obejrzeć prawdziwy, wojskowy sprzęt, w tym autentyczny czołg T72!

   

  Tyle wrażeń i jeszcze więcej czeka na Was w Sztolni Królowa Luiza!

   

  - W podziemia zapraszamy dzieci już od 4 roku życia,

  - Zalecamy odpowiedni ubiór (polar) i pełne obuwie z płaską podeszwą,

  - Ceny już od 25 zł


  Wcześniejsza rezerwacja lub zakup biletu online są obowiązkowe. Link do zakupu biletów - zakładka po lewej stronie 'Kup bilet'