Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek
  Gdzie: Wrocław
  pl.Teatralny 4
  Kiedy: od 07-09-2017 10:02
  do 07-09-2017 14:02
  Cena: od 0,00
  do 25,00 zł/osoba
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:71 335 49 10, 71 335 49 11
  E-mail:widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

  Wrocławski Festiwal Krasnoludków

   

  Źródło: materiały organizatora

   

  Wrocławski Festiwal Krasnoludków w tym roku potrwa od 8 do 10 września. To jedna z największych imprez we Wrocławiu skierowana do najmłodszych mieszkańców miasta. 

   

  Szczegółowy program:

   

  • 8 września (piątek)

  Rynek
  10.00  Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków na otwarcie Festiwalu!
  Ogród Staromiejski
  10.30-13.00  Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli na najpiękniej udekorowaną chatkę! Zgłoszenia szkół i przedszkoli przyjmujemy od 1.09 przez stronę internetową www.festiwal.krasnale.pl
  10.00-14.00 Wielka Wioska Krasnoludków - okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali. W programie m.in występy cheerleaderek, animacje i zabawy z grupą wokalno-taneczną, strefa krasnalowego wypoczynku z grami planszowymi
  11.00-15.00  specjalne bezpłatne kursy Krasnalowym Tramwajem (z przystanku: Opera).   
  15.00 Zakończenie pierwszego dnia festiwalu 

   

  Wrocławski krasnal
  • 9 września (sobota)    

  Ogród Staromiejski
  11.00-17.00 Krasnoludkowe bajki przygotowane specjalnie na festiwal przez Teatr Układ Formalny, założony przez absolwentów wydziału lalkarskiego wrocławskiego oddziału PWST. TEATR UKŁAD FORMALNY to nowy Wrocławski teatr dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pierwszy zespół w Polsce przygotowujący spektakle w języku migowym. W każdym spektaklu teatr próbują wymyśleć od nowa. 
  W tym roku zapraszamy na trzy przedstawienia przygotowane premierowo specjalnie na tegoroczny Festiwal! 

  11.00 i 14.00 'Rowerowe esy floresy'  - na mapie miasta powstają dziwne,  kolorowe ścieżki. Nikt nie wie, kto maluje te esy floresy. Ich zagadkowy wzór przypomina ślady… rowerowych opon! Czy kołami można pomalować miasto? Wrocławskie krasnale zapraszają na jednośladową przygodę!

  12.00 i 15.00 'Na migi!' - Gdyby na świecie zabrakło dźwięków, jak można by powiedzieć 'kocham Cię'? Czy  mówić to znaczy rozmawiać? Jak gadać, by się dogadać? Na pomoc zwaśnionym krasnalom przychodzi niezwykły język migowy. Sprawdź razem z nami, czy w ciszy łatwiej się usłyszeć. 

  13.00 i 16.00 'Między innymi' - Między innymi czasem trudno jest żyć. Zwłaszcza, gdy jesteś zwyczajnym krasnalem, a przyszło Ci założyć dwie różne skarpetki. Ta odmienność spada Ci na głowę i wiesz jak sobie z nią poradzić. Ech, nasz bohater przekona się na własnej skórze, co to znaczy wyróżniać się w tłumie, ale też jak sobie z tym radzić.

  11.30-15.00  Rodzinna gra miejska 'Krasnale na naszych podwórkach'
  W tym roku festiwalowa gra miejska nawiąże do dawnych dziecięcych zabaw. Pomalujemy kredą i poskaczemy w gumę, poznamy dawne wyliczanki i sami wymyślimy nowe.  
  Gra dla drużyn od 2 do 5 osób. Obowiązuje rezerwacja miejsc na grę pod adresem 

  11.00-17.00  Wielka Wioska Krasnali - okazja, by przenieść się na chwilę do świata krasnali. 
  W programie m.in tworzenie gipsowych odlewów krasnoludków,  warsztaty plastyczne i tworzenia krasnalowych laleczek, krasnalowa strefa kuglarstwa pełna kolorowych baloników i baniek mydlanych oraz strefa przygotowana przez specjalistów od miniatur - Kolejkowo. Zobaczymy też, jak na naszych oczach powstaje specjalne festiwalowe graffiti i zrobimy pamiątkowe zdjęcie w krasnalowym atelier fotograficznym. 
  Udział w Wielkiej Wiosce Krasnali jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. 
  Krasnoludkowa Strefa Kultury -warsztaty DJ’skie i łapania dźwięków świata oraz warsztaty projektowania krasnalowych gier planszowych.  
  Na warsztaty Krasnoludkowej Strefy Kultury obowiązują zapisy przez stronę internetową www.festiwal.krasnale.pl. Ilość miejsc ograniczona. 

  17.00 Zakończenie działań Wielkiej Wioski Krasnali i Krasnoludkowej Strefy Kultury w Ogrodzie Staromiejskim 

  21.00 -24.00 Silent Disco w Ogrodzie Staromiejskim/ Krasnalowe silent Disco
  Silent Disco to pozytywna zabawa przy najlepszej muzyce, tyle że… w zupełnej ciszy. Odwiedź tego wieczoru Ogród Staromiejski i weź udział we wspólnej cichej zabawie.
  Wstęp wolny. Ilość słuchawek ograniczona. 

  Wrocławski Teatr Lalek
  19.00 - występ kabaretu Hrabi 'Cyrkuśniki'
  Jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce zaprezentuje dla Państwa swój najnowszy program. / Bilety w cenie 25 zł  do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej we Wrocławiu (Rynek 14)

  • 10 września (niedziela)    

  Ogród Staromiejski
  11.00 - 13.00 Krasnoludkowy Poranek Literatury 
  Odwiedź Ogród i posłuchaj słynnych bajek w wykonaniu znanych i lubianych postaci świata kultury
  13:00 - 13:30 Pokaz iluzji dla dzieci na Scenie Letniej
  13.30 Zakończenie Festiwalu 

  Wstęp na wszystkie wydarzenia poza występem kabaretu Hrabi jest bezpłatny. Bilety w cenie 25 zł  do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej we Wrocławiu (Rynek 14)
  Na wskazane wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.