Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
  Gdzie: Pacanów
  Kornela Makuszyńskiego 1
  Kiedy: od 05-11-2017 14:00
  do 05-11-2017 18:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:+48 41 376 50 79
  E-mail:ecb@pacanow.eu

  Wikingowie w Pacanowie

  Uroczysta prezentacja bestsellerowej powieści dla dzieci i młodzieży 'Saga Jesionu', autorstwa Magdaleny Zawadzkiej-Sołtysek, wydanej nakładem Europejskiego Centrum Bajki, połączona z adaptacją teatralną tekstu na deskach Małego Teatru, odbędzie się 5 listopada 2017 roku w Pacanowie. Premiera sztuki: o godz. 14.00 i 17.00. Spotkanie  z autorką książki o 18. 00.

   

   

  Powieść 'Saga Jesionu' przenosi czytelników do świata dalekiej Północy, pełnego Wikingów, smoków, olbrzymów, dramatycznych walk i tajemniczych poszukiwań. Osnową intrygi jest skandynawski mit o porwaniu przez Olbrzymów bogini Idunn, opiekunki złotych jabłek i boskiej szafarki młodości. Bohater, dwunastoletni chłopiec, Niklas oraz towarzysząca mu skrzydlata kocica Lotna, wyruszają w długą wędrówkę, aby zapobiec wojnie grożącej ludzkości. Przemierzają kolejne światy spotykając niezwykłych sprzymierzeńców i nieoczekiwanych wrogów. 

  Autorka książki, Magdalena Zawadzka-Sołtysek, zadebiutowała krótkimi formami dla najmłodszych wydanymi w zbiorowej publikacji '365 bajek na dobranoc'. Wielkie uznanie czytelników zdobyła jej powieść 'Gra Bogów', w której wykorzystała swoją pasję historyczną. Wiedzę o życiu codziennym Wikingów zdobyła dzięki członkostwu w grupie rekonstrukcyjnej zajmującej się odtwarzaniem i promowaniem kultury wczesnego średniowiecza. 

   

   

  'Saga Jesionu' ukazała się pod patronatem honorowym: Konsulatu Honorowego Republiki Islandii w Warszawie, Patrimonium Europae, Centrum Słowian i Wikingów Wolin. Spektakl teatralny, który powstał na kanwie powieści, zostanie na stałe wprowadzony do repertuaru Małego Teatru Centrum Bajki i prezentowany dziecięcej publiczności w całym kraju.