Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach
Gdzie: Gliwice
Barlickiego 3
Kiedy: od 08-02-2016 17:00
do 08-02-2016 19:00
Wiek: Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:32 232-69-54 wew. 27
E-mail:imprezy@mdk.gliwice.pl

Wierszowanie “Prozą o Śląsku"

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach zaprasza serdecznie wszystkich miłośników słowa pisanego na kolejne w tym sezonie spotkanie z prozą i poezją "WIERSZOWANIE".

Wierszowanie to cykl konkursowy, którego każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce. Uczestnicy prezentują jeden wybrany przez siebie utwór (tekst poetycki, prozatorski lub poezję śpiewaną). Choć Wierszowanie jest cyklem konkursowym, to jednak wyróżnia się spomiędzy innych konkursów kameralną atmosferą naszego teatru i nietypowym sposobem wyłaniania laureatów - zamiast tworzenia "rankingu najlepszych recytatorów", jury wyszukuje spośród uczestników talenty (np. talent interpretacji, talent pięknego słowa itp.). Swoje zdanie może też wyrazić publiczność wybierając każdorazowo osobę, która otrzyma "talent publiczności".

Najbliższe spotkanie odbędzie 8 lutego (poniedziałek) się pod hasłem "Prozą (p)o Śląsku" - zachęcamy uczestników do sięgnięcia po utwory nawiązujące do Śląska i szeroko pojętej śląskości lub pisanych przez autorów pochodzących z naszego regionu. Można zgłaszać utwory poetyczne, prozatorskie i poezję śpiewaną mile widziane będzie deklamowanie gwarą ale nie jest to konieczne.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko uczestnika, repertuar (tytuł i autor). Osoby śpiewające proszone są o informację dotyczące nagłośnienia. Zgłoszenia należy wysyłać na adres imprezy@mdk.gliwice.pl.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 32 232-69-54 wew. 27 lub 28