Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Lublin
  Plac Teatralny 1
  Kiedy: od 02-06-2018 10:00
  do 03-06-2018 12:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: od 0,00
  do 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:81 441 56 70
  E-mail:biuro@spotkaniakultur.com

  Warsztaty teatralne dla dzieci

   

  Serdecznie zapraszamy na  warsztaty dla dzieci w ramach festiwalu scenografii i kostiumów 'Scena w Budowie'

   

  2 czerwca 

  Warsztaty teatralne - animacja przedmiotu
  'To żyje! Czyli warsztaty z animacji przedmiotu' 
  w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów 'Scena w Budowie'

  • 10:00-11:00 (dzieci w wieku 6-8 lat)
  • 11:15-12:15 (dzieci w wieku 9-12 lat)

  Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, czasem wystarczy dowolny przedmiot, żeby przenieść się w nowe światy - podróżować statkiem kosmicznym po drogach mlecznych, czy odwiedzać kraje, o których nikt wcześniej nie słyszał. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego spróbujemy tchnąć życie w przypadkowe przedmioty zebrane w starej teatralnej walizce. Sprawdzimy, jak przedmioty się poruszają, śmieją się. A kto wie? Może będą miały nam coś ciekawego do powiedzenia?

  Warsztaty poprowadzi Małgorzata Adamczyk - absolwentka filologii polskiej, wiedzy o teatrze oraz Dramy I st. w Szkole Jana i Haliny Machulskich, specjalista ds. edukacji teatralnej w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie, instruktor teatralny, wychowawca kolonijny i pedagog. Prowadzi zespoły teatralne oraz koordynuje autorskie projekty animujące społeczność lokalną z programu Dzielnice Kultury - 'Warsztat wędrujących historii' i 'Pyszny Lublin'. Współpracowała z wieloma instytucjami kulturalno-edukacyjnymi, takimi jak Teatr Stary w Lublinie, Miejska Biblioteka Publiczna, Dom Kultury Narnia, Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk. Stypendystka Prezydenta Miasta Lublin - projekt 'Edu-akcja teatralna!'

   

  3 czerwca 

  Warsztaty 'Krynoliny, tiurniury, gorsety, pantalony, jaskółki, cylindry… czyli o modzie XIX wieku'
  w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów 'Scena w Budowie'

  • 10:00-12:00

  Moda jest jednym z podstawowych wyznaczników kultury, która z jednej strony, reagując na zmiany i lęki społeczne, odzwierciedla tendencje współczesności, a z drugiej - sama wytwarza obraz kulturowej rzeczywistości. W ujęciu historycznym staje się wizualnym komunikatem identyfikującym ludzi wedle przyjętych powszechnie reguł społecznego kodu, dając możliwość zaprezentowania się zgodnie z ogólnymi zasadami. Strój staje się 'maską', rodzajem kamuflażu i sposobem na odnalezienie się w szczególnych sytuacjach kulturowych. Jest przedłużeniem naszych emocji, postaw, przekonań, nastroju i pragnień.

  Warsztaty poprowadzi Beata Filipowicz - przewodnik i edukator Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Współpracuje z Muzeum Zamoyskich w Kozłowce od 10 lat. Współtwórczyni i realizatorka programu edukacyjnego Muzeum, mistrz w tworzeniu pomocy dydaktycznych z materiałów wtórnych, autorka tekstów do rubryki 'Nabytki Muzeum' i 'Wpisani w Kozłówkę'. Jej zainteresowania krążą wokół tradycji i obyczajów XIX wiecznej Polski a także wykorzystania technik plastycznych w działaniach edukacyjnych. W warsztatach może wziąć udział max. 12 uczestników w wieku 7-10 lat.