Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Ruda Śląska
Piotra Niedurnego 69
Kiedy: od 05-07-2016 10:00
do 30-08-2016 13:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Taniec
Tel:32 2486240, 32 2442952
E-mail:sekretariat@mckrudasl.pl

Warsztaty 'Taneczne pasje'

Warsztaty taneczne dla młodzieży w ramach  projektu pn. "Taneczne Pasje", którego liderem jest Fundacja Społeczno - Kulturalna “Gloria Cultura", a partnerem Miejskie Centrum Kultury  im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.


TANIEC MUSICALOWY

Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów odbywających się w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej, który rozpoczyna się 5 lipca 2016 r. i potrwa do 30 sierpnia 2016 r.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach, w każdy wtorek w godz. 10.00 -11.00 oraz  11.30 - 13.00.

Na zajęcia wstęp jest wolny, jednak obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie, poprzez wpisanie na listę uczestników z podaniem danych kontaktowych, w biurze MCK (sekretariat: tel. 32 2486 240 w 21, organizacja: 32 2486 240 wew. 24)


Będą to warsztaty taneczne przenoszące uczestników na sceny West Endu czy Broadwayu. Uczestnicy poznają wariacje oraz choreografie musicalowe. Będą uczyć się interpretacji tańca oraz tworzenia postaci  w ruchu. Popracują również nad techniką taneczną, ponieważ Musical Theatre łączy w sobie elementy tańca klasycznego, jazzowego  oraz  rewii. Często jako rekwizyt wykorzystywane są w tym krzesła, kapelusze, laski. Musical Theatre to połączenie świetnej zabawy z tańcem oraz grą aktorską!


Zajęcia promują taniec jako formę spędzania wolnego czasu i realizowania swoich pasji i rozwijają takie umiejętności jak:

  • Rytm
  • Słuch muzyczny
  • Koordynacja
  • Pewność siebie

Instruktorem prowadzącym zajęcia jest Anna Kądziołka - aktorka, tancerka, wokalistka. Rodowita Oświęcimianka. Swoje pierwsze kroki taneczne postawiła w wieku 5 lat w Szkole Tańca działającej przy Oświęcimskim Centrum Kultury. Od tamtego czasu była wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych oraz odnosiła sukcesy w wielu w konkursach ogólnopolskich czy wojewódzkich. Za osiągnięcia artystyczne została uhonorowana stypendium "Sapere Auso". Debiutowała w Teatrze "Na Stronie". Szkoliła się zarówno tanecznie jak i wokalnie. Brała udział w warsztatach organizowanych przez Musical Theatre Poland, m.in. Ross Campbell (wokal), Jonathan Tweedie (musical theatre/ jazz/Broadway jazz), Międzynarodowych Warsztatach Tańca Jazzowego w Kielcach (Broadway jazz/ Creative jazz / Musical Theatre / Salsa jazz) czy w obozach szkoleniowych Egurolla Dance Studio. 2015 roku została zakwalifikowana do PROJEKT:AKTOR organizowanego przez Teatr Nowy w Krakowie, gdzie uczęszczała na zajęcia m.in. z Anną Polony, Edwardem Dobrańskim, Edwardem Linde-Lubaszenko, Elżbietą Karkoszką, Moniką Rasiewicz oraz Jerzym Święchem. Anna również organizuje Integracje Środowisk Artystycznych na Śląsku. Pała miłością do musicali. Marzy by zagrać rolę Roxie Hart w musicalu "Chicago".

 

W zakładce 'Dokumenty' do pobrania Karta uczestnika warsztatów.