Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Parking dla rowerów
  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Jedzenie / picie
  • Szatnia
Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
Gdzie: Bytom
Bytomskie Centrum Kultury, Akwarium, Pl. Karin Stanek 1
Kiedy: od 09-01-2016 10:00
do 09-01-2016 12:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: 15,00 zł/osoba
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:32/ 389 31 09 w. 101
E-mail:sekretariat@becek.pl

Warsztaty interdyscyplinarne "W świecie książek". Klub Zielonej Żyrafy

Czy ktoś widział, żeby Zielona Żyrafa czytała książki? Albo żeby sama potrafiła je napisać? Jeśli nie znacie odpowiedzi na te pytania, koniecznie odwiedźcie Zieloną Żyrafę podczas warsztatów "W świecie książek". I obowiązkowo weźcie ze sobą swoja własną, ulubioną książkę. Wspólnie dowiemy się czy warto czytać, ustalimy co to znaczy, że historia jest dobra, wyśledzimy co w każdej książce robi bohater, a PRZEDE WSZYSTKIM sami stworzymy i przeczytamy książkę!

 

Plan spotkania:

- Dzieci przynoszą na warsztaty swoją ulubioną książkę (pokazują ją innym dzieciom i o niej opowiadają). 

- W rozmowie wspólnie próbujemy odkryć dlaczego lubimy książki.

- Co to znaczy, że historia jest dobra? Jak wygląda taka dobra historia? Jak wygląda bohater? Kim jest? Dlaczego jest ważny?

- Dzieci razem z rodzicami wspólnie wymyślą interesującą historię i zaprezentują ją w opowiadaniu. 

- Przyglądając się przyniesionym książkom poznajemy wszystkie elementy, z których składa się książka.

 

Przy pomocy materiałów plastycznych każdy z uczestników stworzy swoją własną książeczkę! 

Gdy książki będą gotowe zrobimy z nich bibliotekę i przypomnimy sobie zasady właściwego zachowania się w bibliotece.

Na zakończenie spotkania dwie niespodzianki: wspólne odczytanie fragmentów książki Astrid Lindgren p.t. "Lotta z ulicy Awanturników" i projekcja bajki pt. "Miejsce na miotle".

 

Prowadzenie zajęć: Łukasz Tura

Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim oraz szczęśliwy posiadacz absolutorium z reżyserii telewizyjno-filmowej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Od 12 lat związany z radiem. Od 1996 roku zajmuje się edukacją medialną - przybliżaniem dzieciom i młodzieży zagadnień z zakresu wiedzy o filmie i kulturze. Realizował projekty edukacyjne zarówno w kinach studyjnych (m.in. "Panorama" w Chorzowie, "Gloria" w Bytomiu, "Wisła" w Brzeszczach, "Casino" w Knurowie), jak i w sieciach kin ("Cinema-City", "Kinoplex", "Helios" i "Multikino"). Od lat współpracuje z gliwickim kinem studyjnym "Amok" jako prelegent w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej. Razem z Justyną Sieradzką-Bizoń i Agnieszką Piotrowską-Prażuch jest współautorem funkcjonującej tam Przedszkolnej Akademii Filmowej. W kinie najbardziej interesuje go człowiek - zarówno ten pokazany na ekranie, jak i widz. Prywatnie, tato trójki dzieci, który spędza z nimi każda wolna chwilę.

 

Klub Zielonej Żyrafy

Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci  z rodzicami. Klub Zielonej Żyrafy promuje twórczą edukację. Wspólne działania rodziców i dzieci podczas warsztatów, pozwalają na lepsze wzajemne poznanie się, a także na odkrywanie drzemiących w nich talentów i pasji. Zajęcia w Klubie Zielonej Żyrafy są propozycją  na niebanalne spędzenie sobotniego przedpołudnia w miłej i twórczej atmosferze. To wspólna, rodzinna, kreatywna zabawa. Zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych artystów, instruktorów i pedagogów. W programie warsztatów: zajęcia interdyscyplinarne, plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne.