Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Zawiercie
Piastowska 1
Kiedy: od 17-06-2016 16:00
do 30-06-2016 22:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 12,00
do 19,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:32 672 28 82
E-mail:sekretariat@mok.pl

Warcraft: początek

Dwa światy, jeden dom.

Reżyseria: Duncan Jones
Scenariusz: Charles Leavitt, Duncan Jones
Muzyka: Ramin Djawadi
Zdjęcia:  Simon Duggan
Obsada: Travis Fimmel - Anduin Lothar, Paula Patton- Garona, Ben Foster - Medivh, Dominic Cooper - Llane Wrynn, Toby Kebbell - Durotan, Ben Schnetzer - Khadgar, Robert Kazinsky - Orgrim Doomhammer, Daniel Wu - Gul'dan

 

 

Film zrealizowany na podstawie kultowej gry. Akcja, pełna symboli, magii i mitologii, rozgrywa się w fantastycznym świecie zamieszkiwanym przez ludzi jak również przedstawicieli orków, elfów i innych magicznych stworzeń. Dwa zwaśnione królestwa - zamieszkiwane przez ludzi Azeroth (Przymierze) i świat orków Draenor (Horda) - w walce przeciw sobie. Przymierze walczy o zachowanie porządku i bezpieczeństwo ludzi, Horda zaś o przetrwanie zagrożonego gatunku orków. Wzorem gry, twórcy filmu nie opowiadają się po żadnej ze stron. To widz musi zdecydować, któremu królestwu kibicuje. Film Duncana Jonesa przedstawia dzieje Warcraft na rok przed wydarzeniami będącymi punktem wyjścia gry.

Film powstaje przy użyciu techniki CGI (Computer Generated Imagery), gwarantującej spektakularne efekty specjalne. "Warcraft" jest najszybciej sprzedającą się grą w historii, od 2004 r. walczyło w nią ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie.

 

Ciekawostki:

  • Projekt filmowej wersji gry od Blizzarda został ogłoszony w 2006 roku. Pierwotnie historia miała kroczyć ścieżką pierwszego "Warcrafta', jednak plany te zaniechano, gdyż film byłby zbyt podobny do 'Władcy pierścieni', a ponadto markę bardziej rozsławiła gra "World of Warcraft'. Tytuł chciał nakręcić Uwe Boll, który nawet spotkał się z twórcami gry, jednak ci kategorycznie odmówili. Jako reżysera wybrano Sama Raimiego. Miał on nakręcić film według scenariusza Garyego Whitty, lecz po pewnym czasie zrezygnował ze względu na przeciągającą się produkcję filmu i zajął się realizacją "Oza Wielkiego i Potężnego'. Zastąpił go Duncan Jones.
  • Colin Farrell był przymierzany do roli króla Llane Wrynna.
  • Johnny Depp był zainteresowany wystąpieniem w filmie.
  • Film był kręcony w Vancouver i Burnaby (Kanada).
  • Zdjęcia do filmu trwały od 13 stycznia do 23 maja 2014 roku.
  • Film początkowo miał zagościć na ekranach w grudniu 2015 roku. Jednak, aby nie konkurować z "Gwiezdnymi wojnami: Przebudzeniem Mocy' premiera została przesunięta na marzec 2016.
  • Specjalnie na potrzeby filmu twórcy wymyślili specyficzny dialekt Orków.

Cena biletu: pt - nd: 19 zł i 17 zł, pon - czw: 17 zł i 15 zł (3D);  pt - nd: 15 zł i 13 zł, pon - czw: 14 zł i 12 zł (2D)