Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Kraków
  os. Szkolne 25
  Kiedy: od 07-07-2019 14:00
  do 25-08-2019 14:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:12 425 03 20
  E-mail:biuro@laznianowa.pl

  Wakacyjny teatr dla rodzin

  Teatr Łaźnia Nowa zaprasza rodziny z dziećmi na spektakle na Bulwar[t]cie Sztuki nad Zalewem Nowohuckim lub w ogrodzie Teatru Łaźnia Nowa. W wakacje, w wybrane niedziele i środy, proponujemy widzom spotkanie z małymi formami teatralnymi. Zapraszamy na przedstawienia, które nie tylko zabiorą najmłodszych widzów do krainy wyobraźni, ale także pozwolą poznać teatr lalkowy od kuchni.

   

  Teatralny rozkład jazdy dla rodzin:

  • 7.07 NIEDZIELA 14:00 | Dong co ma świecący nos (TEATR USZYTY)
  • 24.07 ŚRODA 17:30 | KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI (WĘDROWNY TEATR LALEK MAŁE MI)
  • 7.08 ŚRODA 17:30 | Ali Baba i czterech rozbójników (WĘDROWNY TEATR LALEK MAŁE MI)
  • 18.08 NIEDZIELA 14:00 | Maleńkie królestwo królewny Aurelki (TEATR FIGURKI)
  • 25.08 NIEDZIELA 14:00 | Robot i motyl (TEATR FIGURKI)

   

  7.07 NIEDZIELA 14:00

  Dong co ma świecący nos

  Teatr Uszyty

   

  'Dong co ma świecący nos' to przedstawienie oparte na wierszach Edwarda Leara z książki 'Dong co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara'. Spektakl jest pełen lirycznych, dowcipnych i nonsensownych sytuacji, wplecionych w historię miłości Donga do pewnej Panny, z szumem morza w tle. Istotną rolę stanowi budowana na oczach widza scenografia, a całość dopełnia niezwykła muzyka. 'Wypłyńcie razem z nami naszym dziurawym sitem na morze pełne wyobraźni' - zachęcają aktorzy z Teatru Uszytego.

   

  SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Katarzyna Kopczyk, Andrzej Kopczyk MUZYKA: Michał Kowalczyk SCENOGRAFIA: Barbara Guzik, Andrzej Kopczyk

   

  Księżyc

   

  24.07 ŚRODA 17:30

  KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI

  Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi

   

  Każdy z nas jest Kosmicznym Podróżnikiem. Od najmłodszych lat otacza nas Kosmos naszego domu, podwórka, przedszkola, szkoły i jeszcze ten wysoko nad naszymi głowami - Przeogromny Wszechświat - który wyłania się gwieździstą nocą. W naszej codziennej Kosmicznej Podróży wciąż zadajemy sobie pytania: dlaczego, po co, jak, skąd? Czym jest mądrość, miłość, wolność, czy warto być dobrym, jak być szczęśliwym? W spektaklu 'KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI' przedstawiamy pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści wywodzące się z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej.

   

  REŻYSERIA: zespół SCENOGRAFIA: Katarzyna Samosiej OBSADA: Sława Tarkowska i Kajetan Mojsak

   

  Alibaba, fot Michał Strokowski

   

  7.08 ŚRODA 17:30

  Ali Baba i czterech rozbójników

  Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi

   

  Spektakl aktorsko-lalkowy. Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Samosiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita. Zapraszamy do Krainy Baśni z tysiąca i jednej nocy.

   

  REŻYSERIA: zespół SCENOGRAFIA: Katarzyna Samosiej MUZYKA: Artur Dwulit OBSADA: Sława Tarkowska i Kajetan Mojsak

   

  18.08 ŚRODA 14:00

  Maleńkie królestwo królewny Aurelki

  Teatr Figurki

   

  Aurelka została królewną w pewien marcowy poranek. Najpierw przyszedł list ('Droga Aurelko, uprzejmie informujemy, że od dziś jesteś królewną. Rozpakuj swoje królestwo i rządź nim mądrze'), a zaraz po nim paczka. A w niej - najmniejsze królestwo świata. Z prawdziwym, choć malutkim, zamkiem, lasem, smokiem i wszystkim tym, co w królestwie być powinno. Jedyne, co Aurelka musi teraz zrobić, to wymyślić pierwsze zarządzenie, i już jest prawdziwą królewną! Co to znaczy mądrze rządzić? Co to znaczy mieć swoje królestwo? Czy królewna może wszystko? Spektakl Teatru Figurki powstał z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale gramy go z wielu powodów. Jednym z nich jest potrzeba rozmowy o dzisiejszym patriotyzmie, odpowiedzialności za swoje państwo i trudach podejmowania decyzji.

   

  REŻYSERIA: Dagmara Żabska SCENOGRAFIA: Barbara Iwańska MUZYKA: Aleksandra Denkowicz AUTORKA: Roksana Jędrzejewska-Wróbel OBSADA: Aleksandra Denkowicz, Dominika Kaczmarek

   

  25.08 NIEDZIELA 14:00

  Robot i motyl

  Teatr Figurki

   

  Na początku była kartka. Zwykła, biała kartka papieru. Taka, co szeleści przy potrząsaniu, zgina się na wszystkie strony i spada, kiedy wiatr zawieje. Zmięta w kulkę doleci daleko, złożona cztery razy może być statkiem, czapką, peryskopem, robotem. Głównym bohaterem spektaklu jest właśnie biała kartka, bo to z niej wyłaniają się kolejni bohaterowie - Dondon, który potrafi odpowiadać tylko na pytania z karteczki, Motyl Strzałeczka i jego śmiertelny wróg Nietoperz, cała plejada łąkowych skoczków. Spektakl na podstawie opowiadań Vytautė Žilinskaitė.

   

  ADAPTACJA I REŻYSERIA: Dagmara Żabska LALKI: Brane Solce i zespół SCENOGRAFIA: Beata Klimkowska MUZYKA: Andrzej Bonarek PRODUKCJA: Marta Hankus OBSADA: Tadeusz Dylawerski / Alla Maslovskaya / Mateusz Wróbel