Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Na zewnątrz
Gdzie: Jastrzębie-Zdrój
Witczaka 5
Kiedy: od 21-07-2016 17:00
do 21-07-2016 18:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Zajęcia sportowe
Tel:324731012
E-mail:sekretariat@mok.jastrzebie.pl

Wakacyjne Tai-chi

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w zajęciach dla każdego.


Postaramy się przybliżyć ten rodzaj sportu, który szczególnie lubią osoby dorosłe oraz starsze. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży oraz osób dorosłych.
Chińska gimnastyka Tai Chi wywodzi się z takich systemów filozoficznych, które widzą człowieka i świat jako dynamiczne całości nie oddzielając ciała od umysłu a człowieka od jego środowiska życia. Efekt zdrowotny Tai Chi chuan polega na tym, że dzięki powolnym, harmonijnym ruchom wykonywanym w stanie maksymalnego rozluźnienia pobudzamy naturalne krążenie energii życiowej w organizmie. Ćwiczenia Tai Chi, podobnie jak medycyna chińska, pomagają w utrzymaniu naszego organizmu w stanie dynamicznej równowagi, która służy naszemu zdrowiu fizycznemu, psychicznemu, naszemu rozwojowi oraz naszym relacjom ze światem.

Prowadzenie:
Jolanta Gisman-Stoch. 

Od wielu lat Ćwiczy Tai Chi styl Yang w szkole Tai Chi Chuan . Równocześnie jest nauczycielem akademickim i nauczycielem sztuki. Jej zainteresowania i praktyka obejmują holistyczną pedagogikę, twórczość, samorozwój, doświadczenie bezpośrednie, terapię i edukację artystyczną. Jest współautorką książki : Malcolm Ross with Jolanta Gisman-Stoch "Cultivating Arts in Education and Therapy". 

Wiaczesłw Malcew
Od 1977 roku ćwiczył karate następnie różne style kung-fu pod kierownictwem chińskich mistrzów. Pod koniec lat 80 spotkał swojego nauczyciela Tai Chi Chuan i zostałem zauroczony tą sztuką. Ćwiczy styl "Yang". W 1990 roku po ukończeniu Uniwersytetu w Sankt Petersburgu razem z żoną, przeprowadził się do Polski. Tu już kontynuował szkolenie pod opieką założyciela międzynarodowej Akademii Sztuk Walki, Mistrza Yang Jwing Minga.

Ćwiczenia będą się odbywać na trawniku obok Letniej Kawiarenki w Parku Zdrojowym. W razie niepogody zajęcia zostaną przeniesione od Domu Zdrojowego.
Ilość miejsc ograniczona. WSTĘP WOLNY Zapisy pod nr tel. 324731012

Można przynieść koce piknikowe oraz własne wypieki, zapewniamy herbatę i kawę.