Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Lalka
  Gdzie: Warszawa
  Palac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1
  Kiedy: od 02-05-2017 12:00
  do 06-05-2017 17:30
  Cena: od 35,00
  do 38,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:(22) 656 69 57
  E-mail:rezerwacje@teatrlalka.pl

  Wakacje Mikołajka

  René Goscinny

  • Adaptacja Maria Wojtyszko 
  • Reżyseria Jakub Krofta 
  • Scenografia Marek Zákostelecký
  • Muzyka Vratislav Šramek
  • Ruch sceniczny Aneta Jankowska
  • Reżyseria światła Damian Pawella
  • W obsadzie 
   Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Mazurek Tomasz, Wojciech Pałęcki, Andrzej Perzyna, Wojciech Słupiński, Piotr Tworek

  Prapremiera polska 15 stycznia 2016r.
  Dla widzów w wieku 7+
  Czas trwania spektaklu 60 min bez przerwy

   

  fot. Tomasz Ostrowski

   

  Nikt nie chce być dziecinny. 'Dziecinny' oznacza tyle co głupi. Osoby dziecinnej nikt nie traktuje poważnie. Nawet kilkulatki wiedzą, że powinny zachowywać się 'jak dorośli'. Dlaczego więc czytelnicy na całym świecie uwielbiają serię książek o Mikołajku, której bohaterowie bez przerwy dają sobie 'fangi w nos', płaczą z byle powodu i mimo dobrych chęci zwykle doprowadzają do szału swoich rodziców i nauczycieli? René Goscinny odkrył, że tak naprawdę wszyscy kochamy dziecinność. Podoba nam się to, że Mikołajek i jego koledzy spontanicznie wyrażają emocje i to, że zamiast dostosowywać się do ogólnie przyjętych reguł nieustannie próbują zmusić świat, żeby dopasował się do ich potrzeb. Kiedy czegoś chcą, walczą o to nie przebierając w środkach, a kiedy im się nie udaje po prostu zaczynają ryczeć w nadziei, że mama, tata, albo pani nauczycielka zlituje się nad nimi i w efekcie spełni ich żądania.

  Spektakl 'Wakacje Mikołajka' ,w reżyserii Jakuba Krofty, opowiada o momencie kryzysowym, który zagraża właśnie tej sympatycznej dziecinności głównego bohatera. Mikołajek po raz pierwszy wyjeżdża na letni obóz i spod opieki rodziców przechodzi pod władzę zasadniczego drużynowego, Pana Râteau. Zadaniem Pana Râteau jest sprawienie, żeby jego podopieczni stali się 'prawdziwymi mężczyznami'. Czy to może się udać?