Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Tarnogórskie Centrum Kultury
  Gdzie: Tarnowskie Góry
  Jana III Sobieskiego 7
  Kiedy: od 04-03-2017 19:00
  do 05-03-2017 18:00
  Wiek: Nastolatek
  Cena: od 8,00
  do 25,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:32 285 27 34
  E-mail:biuro@tck.net.pl

  W stronę innego - Czechy

  Zapraszamy na nowy cykl, który przybliży nam dalekie, a jednak bliskie zwyczaje naszych sąsiadów. Poznamy tożsame kultury, wzajemnie wzorujące się na własnych doświadczeniach, obyczajach i estetyce. Przy wyborze tematu przewodniego 'W stronę innego' wykorzystaliśmy fakt, iż naszym miastem partnerskim jest Kutná Hora. Nasi czescy partnerzy otrzymali wpis do światowej listy UNESCO w 1995 roku. Tarnowskie Góry są na dobrej drodze, aby również dołączyć do zacnego grona wyróżnionych miast.

  Cykl "W stronę innego" składa się z dwóch części. 4 marca o 18.00 w sali kameralnej odbędzie się wykład mgr. Pawła Roszaka-Kwiatka zatytułowany "Polacy i Czesi. Czy jedyne co mamy wspólne, to granica?". Przemierzymy polsko-czeską przestrzeń kulturalną powstałą w wyniku długotrwałego i bliskiego współistnienia dwóch narodów. Podkreślimy cechy wspólne, zwracając również uwagę na wyjątkowość Czechów i Polaków. Po wykładzie zapraszamy na czeski film "Postrzyżyny", którego twórcami są Jiří Menzel i Bohumil Hrabal.

  Wstęp na wykład i projekcję: 8/10 zł.

  Cykl "W stronę innego" składa się z dwóch części. 4 marca o 18.00 w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Olbrzym odbędzie się wykład mgr. Pawła Roszaka-Kwiatka zatytułowany "Polacy i Czesi. Czy jedyne co mamy wspólne, to granica?". Przemierzymy polsko-czeską przestrzeń kulturalną powstałą w wyniku długotrwałego i bliskiego współistnienia dwóch narodów. Podkreślimy cechy wspólne, zwracając również uwagę na wyjątkowość Czechów i Polaków. Po wykładzie zapraszamy na czeski film "Postrzyżyny", którego twórcami są Jiří Menzel i Bohumil Hrabal.

  Bilety: 16/20 zł.

  Bilety dostępne w kasie biletowej TCK oraz w zakładce KUP BILET. Istnieje możliwość nabycia karnetu na obie części "W stronę innego" kosztuje 20/25 zł.

   


  Karnet -> http://www.bilety.tck.net.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=2338

  Prelekcja oraz film -> http://www.bilety.tck.net.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=2339

  Koncert -> http://www.bilety.tck.net.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=2340