Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Tarnogórskie Centrum Kultury
  Gdzie: Tarnowskie Góry
  Jana III Sobieskiego 7, sala kameralna, TCK
  Kiedy: od 28-02-2016 14:00
  do 28-02-2016 15:30
  Cena: od 4,00
  do 5,00 zł/osoba
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:32 285 27 34
  E-mail:biuro@tck.net.pl

  W Dolinie Muminków, czyli warsztaty literackie dla dzieci

   

  Skąd wzięły się te dziwne stworzenia i co się stanie, jeśli ich zimowy sen zostanie przerwany? Czym różni się duża Mimbla od małej Mimbli? Dlaczego Włóczykij wyruszał na południe? Czym są Hatifnaty? I najważniejsze pytanie - kim była Buka?

   

   

  Podczas kolejnego spotkania poświęconego klasyce literatury dla dzieci przybliżymy życie
  i zwyczaje sympatycznych skandynawskich trolli. Poznamy też ich twórczynię - Tove Jansson. Kim była, jak wpadła na pomysł stworzenia Muminków i jak wyglądało jej życie, kiedy stała się sławną pisarką? Przewodnikiem po Dolinie Muminków będzie Mateusz Świstak - bajarz i interpretator baśni, autor bloga basnienawarsztacie.pl. 

  Na spotkanie, które odbędzie się w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Kultury, zapraszamy nie tylko dzieci, ale również rodziców i dziadków. 

  Warsztaty prowadzone przez Mateusza Świstaka, przywracają znaczenie opowieści. Dzieci uczą się odczuwać opowieść wszystkimi zmysłami, bawią się w detektywów odgadując baśniowych bohaterów, uczą się myśleć logicznie, wyciągać wnioski i zadawać pytania. Wędrówki po tajemniczych światach, magicznych i zagadkowych zakątkach pokazują, że życie jest tak jak baśń - bogate w to, co jasne i to, co mroczne. 

  Liczba miejsc ograniczona.

  Bilety w cenie 4/5 zł do kupienia w kasie TCK lub na stronie internetowej w zakładce KUP BILET.