Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Zabrze
  3 maja 91a
  Kiedy: od 11-04-2018 09:30
  do 20-04-2018 17:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: darmowe
  Kategoria: Taniec
  Tel:32/278 08 02
  E-mail:igraszki@mok.art.pl

  VII Ogólnopolski  Festiwal Tańca Igraszki

  • 11.04, godz. 9.30 - przesłuchania konkursowe
  • 20.04, godz. 17.00 - Koncert Galowy

   

   

  Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca IGRASZKI. Festiwal skierowany jest do najmłodszych miłośników tańca, natomiast charakter konkursu pozwala nawiązać do tradycji tanecznych poszczególnych regionów Polski, docenić charakterystykę strojów oraz inspiracje muzyczne. Dzisiaj, Festiwal Tańca IGRASZKI jest jednym z najważniejszych wydarzeń tanecznych skierowany do najmłodszych dzieci. 

   

  Festiwal w tym roku obchodzi siedmiolecie swojego istnienia. Tworzony od 2012 roku, przez lata z sukcesem rozwijał swój zasięg, czego potwierdzeniem są tysiące tańczących dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem konkursu jest inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej z dziećmi, stworzenie możliwości rywalizacji w swojej grupie wiekowej, promowanie działań zmierzających do pobudzania aktywności artystycznej dzieci, upowszechnianie tradycji tańca, wspomaganie dziecka w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, etycznym, fizycznym i estetycznym, rozwijanie predyspozycji i zdolności poznawczych dziecka,  zapewnienie dziecku ekspresji muzycznej
  i ruchowej, aktywności badawczej, a także  działalności twórczej, poprzez wspólna zabawę, która daje radość zarówno dzieciom i ich opiekunom. 

   

  Festiwal jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat i jest adresowany do przedszkoli publicznych i niepublicznych, w tym placówek z oddziałami integracyjnymi, szkół podstawowych, szkół tańca i ośrodków kultury. Do konkursu można zgłaszać solistów, duety oraz zespoły. 

   

   

  Szczegóły organizacyjne, dokładne kryteria uczestnictwa i karty zgłoszeń znajdziecie w zakładce po lewej stronie 'Dokumenty' oraz na stronie organizatora - www.mok.art.pl.

   

   

  W tym roku Ogólnopolski Festiwal Tańca IGRASZKI odbędzie się w dniach 11.04.2018 (przesłuchania), natomiast gala finałowa zaplanowana jest na dzień 20.04.2018r. W trakcie koncertu ogłoszeni zostaną zwycięzcy Festiwalu oraz zostaną rozdane nagrody pieniężne oraz rzeczowe! W tym dniu na laureatów Festiwalu oraz publiczność czekać będą niezapomniane wrażenia!

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Zabrza Pani Małgorzata Mańka-Szulik. 

   

  Na laureatów konkursu czekają nagrody pieniężne oraz rzeczowe!!!!