Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Miejsce: Miejski Dom Kultury Prażakówka
Gdzie: Ustroń
Daszyńskiego 28
Kiedy: od 22-10-2016 18:00
do 25-11-2016 18:00
Wiek: Nastolatek
Cena: od 0,00
do 40,00 zł/osoba
Kategoria: Koncerty i widowiska
Tel:+48 33 8542906
E-mail:mdk@ustron.pl

Ustrońska Jesień Muzyczna 2016

XVII Ustrońska Jesień Muzyczna 22.10. - 25.11. 2016 r.

 

Po letnich koncertach i wrześniowym szkolnym szaleństwie pora odpocząć i zrelaksować się na imprezach jesiennych. Te cykliczne przedsięwzięcia cieszą się sporym zainteresowaniem widzów i słuchaczy nie tylko ze względu na sympatycznych i wysokiej klasy wykonawców ale też na ciepłą i przyjazną atmosferę panującą na widowni sali widowiskowej MDK "Prażakówka" w Ustroniu.

 

22 października na scenie MDK prezentować się będą ustrońskie młode talenty oraz zdolne dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionych miast partnerskich. Kamila Kiecoń, Estera Tomaszko, Patryk Demkowski, Milena Szypuła to wychowankowie Karoliny Kidoń. Wirtuoz gitary Radek Stojda swój wysoki, ponadprzeciętny poziom gry zawdzięcza głównie sobie i mamie, ale też Zbyszkowi Bałdysowi i Małgorzacie Groborz, u których pobiera nauki. Z miasta partnerskiego Hajdúnánás przyjadą do nas najlepsi uczniowie tamtejszej szkoły muzycznej, o której wysokim poziomie już nieraz można było w Ustroniu się przekonać.

 

29 października czyli wcześniej niż co roku zagra dla nas charytatywnie nieoceniony Mistrz fortepianu Adam Makowicz. Zagra przede wszystkim dla dzieci sprawnych inaczej, bowiem od kilkunastu lat przeznacza dochód z koncertu dla Ośrodka Wychowawczo - Rehabilitacyjno - Edukacyjnego w Ustroniu - Nierodzimiu. Ten piękny gest zawsze budzi wzruszenie w sercach ludzi dobrej woli, którzy są rozmarzonymi słuchaczami i wielbicielami jazzowych brzmień i interpretacji pianistycznych pana Adama. Ten koncert z duszą jest stałym elementem programu Ustrońskiej Jesieni Muzycznej i nieodmiennie cieszy się stałym powodzeniem wśród widzów.

 

4 listopada będzie można spotkać się z polską piosenką międzywojenną na spektaklu muzycznym wystawionym przez aktorów Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie. "Powróćmy jak za dawnych lat…" to roztańczone i rozśpiewane widowisko z przepiękną scenografią zabierające widza w świat operetek, kabaretu, klimatycznych kawiarni i tajemniczych sal kinowych. Któż nie zna takich piosenek jak.: "Nasza jest noc", "Odrobinę szczęścia w miłości", "Ada, to nie wypada", "Już nigdy" "Co nam zostało z tych lat". To tylko mała część z 30 utworów, prezentowanych w tym niecodziennym scenicznym wydarzeniu, w którym widać cudowną rękę scenografa i reżysera.

 

Na Koncert Trzech Tenorów 12 listopada przyjdą z pewnością wielbiciele arii operetkowych, pieśni klasycznych z nutką humoru i Ci, których urzekają swoimi głosami i aparycją Bartosz Kuczyk, Mirek Niewiadomski i Konrad Kacperski. To już czwarta edycja tego cyklu, który zadziwia, cieszy i pozostawia po sobie ślad w osobowości widza. Koncert  prowadzony z klasą  przez sympatycznego Bartka Kuczyka  porywa do śpiewu widownię i to niezależnie od tego, czy śpiewa czarujący Mirek Niewiadomski czy młody,

nieco nieśmiały Konrad.

 

18 listopada wysłuchamy i obejrzymy w kreacjach śpiewaczo- aktorskich znane, zdolne małżeństwo pochodzące z naszych terenów - Marię Górniok - Matulę i Kacpra Matulę. Choć to Warszawa jest obecnie ich domem i miejscem pracy, co roku wracają do Ustronia z propozycją nowego spektaklu muzycznego. Tym razem będą to składające się na opowieść pt. " Rozdroże czyli Grzeszna Przyzwoitość" piosenki autorskie Kacpra ale też utwory Grzegorza Turnaua, Marka Grechuty, Jana Wołka czy Wojciecha Młynarskiego. Nasi młodzi, zdolni wykonawcy mają w Ustroniu swoją publiczność, której - mam nadzieję - i ten Ich projekt się spodoba.

 

Tegoroczna Ustrońska Jesień Muzyczna zakończy się w "Prażakówce" koncertem przy świecach 25 listopada. Ten wieczór umilić Państwu chcemy piosenkami Bursztynowej Dziewczyny - Anny Jantar. Wokalistka Anna Żebrowska, do złudzenia wyglądem i głosem przypominająca tragicznie zmarłą piosenkarkę, zabierze nas w świat wszystkim znanych tytułów: "Żeby szczęśliwym być", "Wielka dama tańczy sama" , "Radość najpiękniejszych lat", "Staruszek świat", "Nic nie może wiecznie trwać" itd.

 

Bilety na koncerty można już rezerwować i kupować w Ustroniu w:

- MDK "Prażakówka" ul. Daszyńskiego 28, tel. 33 854 29 06

- Miejskiej Informacji Turystycznej na Rynku, tel. 33 854 26 53.

 

Zapraszam Państwa serdecznie!

 

Barbara Nawrotek - Żmijewska

dyrektor MDK "Prażakówka"