Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

    Gdzie: Tychy
    Ks. Kard. Augusta Hlonda 1
    Kiedy: od 23-04-2017 18:00
    do 24-04-2017 18:00
    Cena: 30,00 zł/osoba
    Kategoria: Kina, teatry i opery
    Tel:32 227 20 67
    E-mail:teatr.maly@teatrmaly.tychy.pl

    TopOFFFestival - pokazy pozakonkursowe

    TopOFFFestival czas start!
    Zacznijmy od przedstawienia Państwu
    POKAZÓW POZAKONKURSOWYCH:

     

    23.04 godz. 18.00 Teatr BIURO PODRÓŻY
    'Wot takaja żizń'

    Reżyseria: Paweł Szkotak

    Każdy nosi w sobie inny obraz Rosji. Na wrażenia składają się
    wspomnienia, lektury, przeżycia, obecność na miejscu zdarzeń. Dla nas najważniejsze były nasze podróże na Wschód, spotkania z ludźmi, przyjaźnie, obserwacje.
    Bezpośrednim impulsem do powstania spektaklu stały się opowiadania Dmitra Głuchowskiego 'Witajcie w Rosji', bez których nie wpadlibyśmy na pomysł opowiedzenia o tym kraju. Choć w spektaklu jego literatura nie istnieje namacalnie, to jego duch towarzyszył nam w pracy.
    Czuliśmy, że o Rosji trzeba opowiedzieć szczególnie dzisiaj, kiedy
    polityczne zwierciadło wykrzywia obraz Rosjan, a imperialne mrzonki po raz kolejny budzą trwogę i śmiech.

     

    24.04 godz. 18.00 neTTHeatre
    'Pudełko'

    Reżyseria: Paweł Passini
    Jako dziecko budował z klocków gramofony i śpiewał przed matką i ciotkami wymyślone arie. Gdy został poetą, założył teatr i zagrał w nim monolog Gustawa z IV części Dziadów tak, jakby puszczał go z kilku płyt jednocześnie… Dziady traktował bardzo osobiście, w komentarzu do spektaklu mówił niemal: "Gustaw to ja", ale "ja" wewnętrzne, ukazywane wstydliwie, najkruchsze i najcenniejsze, bo przenoszące w zupełnie wyjątkowe rejony, przez romantyków nazywane po prostu niebem. Żeby dotrzeć do swojego nieba, Białoszewski wchodził do ciasnego pudełka domowego teatru, zapraszał garstkę osób, a potem "odprawiał" swoje poetyckie gusła. Na przedwojennym Lesznie w Warszawie, na Tarczyńskiej, przy placu Dąbrowskiego, gdzie działał Teatr Osobny, ale też na Hożej, gdzie mieszkała jego niewidoma przyjaciółka Jadwiga Stańczakowa, dla której nagrywał swoje utwory. W czasie tych sesji mówiący i nasłuchująca siadali obok siebie na kanapie, a mikrofon, oprócz głosu poety, rejestrował unikalną więź, która rodziła się między nimi. Kiedy wiele lat później odwiedziłem Stańczakową, czarny Grundig nadal stał na jej stoliku, a pod kanapą schowane były taśmy. W gusłach Mickiewicza "ciemne" i "głuche" okazuje się niezbędne, aby móc zacząć widzieć i słyszeć naprawdę. Otwieramy dziś pudełka z kasetami Mirona Białoszewskiego i wypełniamy sobą ciasną, ciemną i głuchą przestrzeń teatru. Co też uda nam się poczuć, co dostrzec, dokąd wspólnie przedostać?
    Jacek Kopciński

     

    Ceny biletów: 30 zł