Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
  Gdzie: Bytom
  pl. Wolskiego 1
  Kiedy: od 14-05-2016 21:15
  do 14-05-2016 22:15
  Cena: darmowe
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:32 389 31 09 w. 100
  E-mail:sekretariat@becek.pl

  Teatromania 2016: spektakl Inni

  Akcja performatywna będące efektem warsztatów prowadzonych przez artystów związanych z Fundacją ArtJunction i Teatrem Biuro Podróży z Poznania o tym jak młodzi ludzie rozumieją inność.

  Tematem przewodnim prezentacji będzie nasza reakcja na odmienność oraz nieprzystawalność do znanych schematów otaczającej nas rzeczywistości. Czy "Inność" wybieramy z potrzeby buntu, czy pojawia się ona w naszym życiu w wyniku czynników od nas niezależnych? Co powoduje, że zauważamy, że ktoś jest Inny? Czy i dlaczego boimy się Inności? Co świadczy o swojskości, "naszości"? Czy na sposób odczuwania "Inności", wyobcowania ma wpływ wiek i doświadczenie?

   

  Te i wiele innych pytań stanowiły podstawę do refleksji, a następnie pracy nad działaniami w przestrzeni publicznej. Spektakl realizowany jest w konwencji teatru ruchu, jako akcja miejska. Grupa Innych wejdzie w przestrzeń miejską, w jej codzienną tkankę, próbując sprowokować odpowiedzi lub kolejne pytania.

   

  W warsztatach biorą udział bytomscy gimnazjaliści i licealiści.

   

  Projekt realizowany jest przez Fundację ArtJunction, która zajmuje się działaniami artystyczno-społecznymi. Warsztaty prowadzili Barbara Prądzyńska i Jarosław Siejkowski.

   

  Warsztat realizowany jest w ramach projektu Statek sztuki.

  Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.