Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek
  Gdzie: Wrocław
  pl.Teatralny 4
  Kiedy: od 03-04-2020 08:00
  do 31-08-2020 18:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:71 335 49 10, 71 335 49 11
  E-mail:katarzyna.krajewska@teatrlalek.wroclaw.pl

  Teatr na wynos

  Wrocławski Teatr Lalek wychodzi z kolejną propozycją edukacyjną dla rodziców, opiekunów i nauczycieli.

   

  W stanie epidemii edukacja - zarówno szkolna, jak i teatralna - musi odbywać się bez żywego kontaktu z dziećmi: online lub za pośrednictwem innych mediów. I nauczyciele, i pedagodzy teatru muszą się dostosować do tych nietypowych warunków, potrzebują redefinicji celów, nowych strategii i narzędzi. Dla wszystkich jest to nowy teren, na którym próbują się odnaleźć. Tylko pomagając sobie i dzieląc się doświadczeniem, zdołamy ułatwić dzieciom naukę i umożliwić edukację teatralną poza szkołą i teatrem - tak długo, jak będzie to konieczne.

   

   

  W ramach akcji TEATR NA WYNOS. DOMOWA EDUKACJA TEATRALNA Wrocławski Teatr Lalek udostępnił materiały edukacyjne, które przez ostatnich kilka lat publikowane były w programach teatralnych kolejnych premier. Inspiracją dla ich powstania były zawsze spektakle WTL-u, ale ich znajomość nie jest konieczna. Wszystkie zadania i zabawy mają bowiem charakter kontekstowy, a ich tematy są uniwersalne i możliwe do poruszania niezależnie od przedstawienia.

   

  Wszystkie materiały są dostępne na stronie teatru. Można je wykorzystać w pracy z uczniami (zakładka DLA NAUCZYCIELI) - albo w domu, wspólnie pracując z dzieckiem (zakładka DLA OPIEKUNÓW). Część z nich to zadania i zabawy, które dziecko może zrobić samodzielnie (zakładka DLA DZIECI). Uwaga: Materiały nie były pomyślane jako gotowe scenariusze lekcji - nie mają wewnętrznej dramaturgii - lepiej sprawdzą się jako inspiracja lub uzupełnienie zajęć.

   

  Aby ułatwić korzystającym wybór, każdy zestaw został opatrzony krótką etykietką, zawierającą WIEK odbiorcy, główne TEMATY oraz SŁOWA-KLUCZE. Wszystkie pliki można pobrać na komputer albo wydrukować.

   

  Wrocławski Teatr Lalek prosi nauczycieli i opiekunów o informację zwrotną dotyczącą udostępnionych materiałów i sugestie kolejnych działań pedagogiczno-teatralnych, które w obecnej sytuacji mogłyby im pomóc w pracy z dziećmi. 

   

  Kontakt: katarzyna.krajewska@teatrlalek.wroclaw.pl