Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Małego Widza
  Gdzie: Warszawa
  Boleść 2, Teatr Stara Prochownia
  Kiedy: od 13-09-2019 16:00
  do 15-12-2019 15:30
  Wiek: Maluch
  Przedszkolak
  Cena: 45,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:512 622 215
  E-mail:bilety@teatrmalegowidza.pl

  TAKE PART IN ART

  CZWARTA EDYCJA FESTIWALU TAKE PART IN ART

  Najdłuższe święto teatru dla dzieci w Warszawie

  Jesienny przegląd wyjątkowych spektakli ze świata w ramach Międzynarodowego Festi- walu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART startuje we wrześniu w Starej Pro- chowni na Starym Mieście. Zobaczymy 50 wyjątkowych przedstawień 8 zagranicznych gości. Będą to spotkania z bardzo różnymi formami teatru, które łączy przepiękna umie- jętność nawiązania dialogu z NAJmłodszym odbiorcą.

   

  Aby dotrzeć do jak najszerszego grona rodzin z dziećmi, które poszukują ciekawej oferty te- atralnej, wszystkie wydarzenia festiwalowe zaplanowano na cztery miesiące (od września do grudnia 2019). Każdy tytuł, który znalazł się w tegorocznym programie TAKE PART IN ART, za- prezentowany zostanie dwa lub trzy razy w miesiącu. To w większości historie opowiedziane bez słów - wymalowane emocjami za pomocą ruchu, muzyki granej na żywo, światła i cie- nia, gestów i obrazów - mądre, niebanalne i niezwykle inspirujące.

   

   

  Kto wystąpi na festiwalu w tym roku?

  We wrześniu po raz pierwszy zobaczymy na naszej scenie propozycję teatru Echo Echo Dan- ce z Irlandii. Ich interaktywny spektakl taneczny THE BOX, pełen humoru i śmiesznych zwro- tów akcji, pokaże w jaki sposób można kreatywnie wykorzystać różnorodne materiały do pa- kowania. Drugi tytuł września - MA TACHE z Belgii, to propozycja dla nieco starszych widzów w wieku 4-6 lat. Zaprasza do wizualnej podróży ze światłem i cieniem i pokazuje jak wielkąmoc ma siła dziecięcej wyobraźni.

  W październiku scena festiwalowa będzie należała do najnajmłodszych. A to za sprawą inte- raktywnego performensu taneczno-muzycznego BB, w którym dzieci będą mogły aktywnie uczestniczyć. Holenderski kolektyw Wonderland założony przez Makiko Ito, wyspecjalizowałsię w przedstawieniach improwizowanych - artyści umiejętnie wydobywają potencjał twór- czy najmłodszych nawiązując z nimi wyjątkowy dialog. Podobnie będzie w przypadku drugiej propozycji październikowej pt. MAMMOET - jednak tu maluszki, już nawet 4-miesięczne, znajdą się w specjalnie zaprojektowanej instalacji. Występująca po raz drugi na naszej sce- nie grupa artystów teatru Klenkennest z Belgii zaprosi ich do błogiego odpoczynku, patrzenia i sensorycznej zabawy w kinetycznej konstrukcji wypełnionej dźwiękiem, rytmem i materia-łami dotykowymi.

   

  Podczas pierwszej edycji festiwalu TAKE PART IN ART ogromne wrażenie na widzach zrobiły spektakle H2O i WOODPECKER niemieckiego teatru Helios. Mamy zatem dobrą wiadomość

  dla miłośników tego rodzaju przedstawień - w listopadzie będzie można zobaczyć ich naj- nowszą produkcję pt. CIRCLES. To refleksja nad wielkimi pytaniami, w której uczestniczy 60 widzów, dwóch artystów, kamień, wiadro piasku, 60 lalek i muzyka. Z Holandii przyjedzie natomiast grupa muzyków grająca na niezwykle pięknie brzmiących instrumentach. Podczas koncertu ZWIER, który bez wątpienia poruszy zarówno dzieci, jak i dorosłych w sposób este- tyczny i emocjonalny, usłyszymy min. fagot, flet piccolo, obój, klarnet, czy waltornię.

   

  Pora na lądowanie w grudniu i tu zapraszamy na spotkanie z artystyczną wizją Jasmin Hasler o tytule LANDING. Spektakl LANDING jest właśnie o... lądowaniu. Przybyciu na ziemię. I o byciu na ziemi. Jest to utwór muzyczny dla wszystkich zmysłów, dla każdego, kto kiedykol- wiek coś upuścił ze zdziwieniem. Niezwykle sensorycznym i poruszającym nasze zmysły bę- dzie również ostatni spektakl festiwalu pt. WIND - wielokrotnie zapraszana na festiwale na całym świecie duńska propozycja teatru Madam Bach. Misternie wykonana i zaprojektowana konstrukcja z tysiącem detali, które zostaną wprawione w ruch w trakcie spektaklu, pozwoląodkryć nam wszystkie subtelności żywiołu jakim jest wiatr.

   

  Zabierajmy dzieci do teatru. Doświadczajmy razem z nimi piękna. Nauczmy prawdziwego człowieczeństwa - to kapitał, z którym pofruną w świat, i którego nikt, nigdy im nie odbierze - zachęca Agnieszka Czekierda, Pomysłodawczyni i Dyrektor Artystyczna Festiwalu.

   

  Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART

  • 8 weekendów w terminie 14.09 - 15.12.2018.
  • Miejsce: Teatr Stara Prochownia, ul. Boleść 2, Warszawa
  • Program i szczegółowe informacje na festiwalowej stronie: takepartinart.pl Bilety dostępne w sprzedaży elektronicznej na: takepartinart.pl/pl/kalendarz Cena biletów: 45 zł/os.