Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
  Gdzie: Bytom
  Pl. Karin Stanek 1
  Kiedy: od 06-04-2019 10:00
  do 06-04-2019 12:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:032/ 389 31 09
  E-mail:sekretariat@becek.pl

  Tajemniczy świat marionetek

  Zapraszamy na kwietniową odsłonę warsztatów w ramach Klubu Zielonej Żyrafy. Tym razem zagłębimy się w 'Tajemniczy świat marionetek'. 


  Marionetki to wspaniałe lalki teatralne, które za pomocą nitek, czy sznurków możemy 'ożywić' własnymi rękami. Zabawa marionetkami doskonale rozwija wyobraźnię dziecka, usprawnia motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową. 
  W trakcie zajęć dzieci wspólnie z rodzicami zaprojektują i stworzą klasyczną marionetkę na krzyżaku i sznurkach. Naszą inspiracją będą m.in. zwierzęta i baśniowe stwory. Wykorzystamy przede wszystkim dary natury oraz surowce wtórne, takie jak butelki pet, plastikowe kubeczki i nakrętki, czy papierowe rolki, a także różnorodne materiały plastyczne. Ponieważ poruszanie marionetkami wymaga przygotowania, w trakcie warsztatu nauczymy się również jak wykonywać odpowiednie gesty i ruchy.


  Prowadzenie: 
  Katarzyna Cyganek - pedagog, terapeuta zajęciowy, artysta-rękodzielnik, doradca zawodowy
  Ogromną radość odnajduje w pracy z dziećmi, młodzieżą i seniorami oraz w wyrażaniu siebie poprzez szeroko pojętą ekspresję twórczą. Inspirację odnajduje w naturze, na targowiskach staroci i w każdym człowieku, z którym ma okazję współpracować. W pracy z ludźmi za najważniejsze uważa aktywne słuchanie, dialog oraz indywidualne podejście, pozwalające wydobyć i rozwijać naturalny potencjał każdego człowieka. Kocha przyrodę, podróże, muzykę i taniec… ale najbardziej lubi tworzyć.


  Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 4-7 lat i ich opiekunów   

   

  bilety: 20 zł - dziecko // 20 zł - opiekun
  UWAGA: w zajęciach może uczestniczyć max. 15-ro dzieci (z opiekunami).

  czas trwania: 2 godz.