Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Miejski
  Gdzie: Gliwice
  Nowy Świat 55 - 57
  Kiedy: od 18-12-2018 17:30
  do 18-12-2018 19:30
  Cena: od 5,00
  do 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:32 230 49 68, 32 232 13 39 
  E-mail:bow@teatr.gliwice.pl

  Szydełkowa szopka Babci Klary

  Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na familijny wieczór świąteczny. 'Szydełkowa szopka Babci Klary' bajka dla dzieci w wieku od lat 2 do 102 w wykonaniu Wędrownego Teatru Małe Mi oraz prowadzone przez rozśpiewaną Parparuszę wspólne muzykowanie wprowadzą nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

  'Szydełkowej szopki Babci Klary' to jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami. Aktorzy Teatru Małe Mi przywołują postaci tradycyjnie obecne w szopce. Znana od 2 tysięcy lat historia zostanie zaprezentowana poprzez wykonanych z włóczki bohaterów. Rozpoznamy: Dzieciątko, Marię, Józefa, Trzech Króli, Pasterzy i... duuużo Aniołów.

   Wieczór zakończymy wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek prowadzonym przez Parparuszę z Wędrownej Wytwórni Opowieści.

   


  Teatr Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek. Prowadząca - Sława Tarkowska jest absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej i dyplomowaną bajkoterapeutką. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów Teatr, bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z wybitnymi artystami sztuk wszelakich. Realizuje projekty społeczno-kulturalne.

   

  Parparusza to Katarzyna Jackowska-Enemuo. Jest muzykantką, antropolożką kultury, opowiadaczką historii, wędrownicą, zbieraczką skarbów, a - przede wszystkim - kimś, kto kulturę praktykuje. Bazuje na najróżniejszych formach tradycji i kultury archaicznej - ale wykorzystuję je jako narzędzia do pracy z naszym 'dziś'. Interesują ją zwłaszcza te formy sztuki, które umożliwiają prawdziwe spotkanie, komunikację, przekraczanie granic i dialog międzykulturowy.

  Partnerem wydarzenia jest Centrum Inicjatyw Społecznych w Gliwicach.

   

  Bilety: 5 zł (dziecko), 10 zł (dorosły) do nabycia w kasach Teatru: ul. Nowy Świat 55-57, ul. Dolnych Wałów 3; tel. 32 230 49 68, 32 232 13 39