Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Miejsce: Wodzisławskie Centrum Kultury
Gdzie: Wodzisław Śląski
ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
Kiedy: od 04-04-2017 08:30
do 04-04-2017 11:30
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: 16,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:(32) 4554855
E-mail:sekretariat@wck.wodzislaw.pl

Święto Teatru Małego Widza w WCK

W ramach corocznego Międzynarodowego Dnia Teatru Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych na Święto Teatru Małego Widza. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia br. o godz. 8:30 i 11:00.


Podczas Święta Teatru Małego Widza w WCK będzie można zobaczyć premierowy spektakl "Plastusiowy pamiętnik" w wykonaniu aktorów Teatru Szydełko. W programie znajdą się również warsztaty teatralne dla publiczności oraz rozmowy w kuluarach na mini bankiecie. Młodzi aktorzy z Teatru Szydełko działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury postanowili zapoznać widzów z historią Marii Kownackiej opowiadającą o losach zabawnego ludzika z plasteliny. To pełna uroku opowieść o przyjaźni, przygodzie, pracowitości
i pokorze
. Pełne wartościowego przesłania przedstawienie z pewnością trafi w gusta najmłodszej i nieco starszej publiczności. Do tego piękne, kolorowe kostiumy, scenografia
i wykorzystanie elementów czarnego teatru z pewnością sprawią, że widzowie przeniosą się w bajkowy świat bohaterów.


Gumka, Ołówek, Linijka, Pióro, Stalówki, Kałamarz i Cyrkiel to najlepsi przyjaciele małego Plastusia. Razem każdego dnia pomagają swojej właścicielce Tosi w codziennych obowiązkach szkolnych. W życiu "piórnikowców" pojawią się również nowi koledzy: Pędzelek, Petronella, Klarcia, samochodzik czy Zosia. Stoczą walkę z niegrzecznymi łobuzami z klasy Tosi, Bronkiem i Matyldą. A wszystko to w imię przyjaźni i sprawiedliwości. Jakie inne perypetie czekają naszych bohaterów? Tego będzie można się dowiedzieć przychodząc na spektakl do WCK.


Po spektaklu aktorzy wraz z reżyserem zaproszą dzieci na warsztaty teatralne na scenie. Po wspólnej zabawie na widzów czekać będzie mini bankiet na sali klubowej WCK.
Przedstawienie wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło odpowiedzialny jest Jerzy Bularz. Spektakl udźwiękowił Sebastian Załęski. Kostiumy wykonały Jadwiga Pławna
i Katarzyna Redka, scenografię Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik. Obsada: Jagoda Nowak, Oliwia Więcław, Oliwia Bienias, Julia Tyborowska, Julia Dylich, Tomek Litawa, Dorota Olechowska, Kinga Olejniczak, Natalia Przybysz, Dominika Odrozek, Karina Zając, Magda Strządała, Wanessa Krajewska, Hania Pisarek, Mikołaj Simiński, Marysia Jarząbek, Wiktor Machnica, Konrad Hałaszko.


Bilety w cenie 16 zł będą do nabycia w kasie WCK od 1 marca br.

Zapisów można dokonywać w Dziale projektów i animacji kulturalnej WCK. Osoba do kontaktu jest Izabela Sobota, iza.s@wck.wodzislaw.pl, tel. 32 455 488 55.