Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Zawiercie
Piastowska 1
Kiedy: od 21-08-2016 18:00
do 21-08-2016 20:00
Wiek: Nastolatek
Cena: 15,00 zł/osoba
Kategoria: Koncerty i widowiska
Tel:32 672 28 82
E-mail:sekretariat@mok.pl

Światowe Hity Muzyki Swingowej

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jazzu w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 18:00 na koncert światowej sławy nowozelandzkiego trębacza Vaughna Robertsa, który odbędzie się na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury "Centrum". 

 

Vaughn Roberts jest trębaczem, kompozytorem, aranżerem i pedagogiem związanym z University Of North Texas w Dallas, gdzie zdobył wykształcenie w zakresie trąbki klasycznej i jazzowej oraz nauczał młodych trębaczy gry na instrumencie. Po powrocie do Nowej Zelandii przez pięć lat był trębaczem prowadzącym w programie "Taniec z Gwiazdami". W tym czasie wydał także album "Great Stuff", na którym znalazło się 18 oryginalnych, autorskich kompozycji. Płytę tę uznano za najważniejszy album jazzowy 2006 roku. W ciągu ostatnich lat Roberts jest dyrektorem muzycznym jednego z największych statków wycieczkowych kompanii Norwegian Cruise Line. Ma na swoim koncie występy z Norah Jones, Ericiem Marienthalem, Joe Lovano, Gerrym Mulliganem czy Ronanem Keatingiem. 

 

Nowozelandzkiemu trębaczowi na scenie będzie towarzyszył zespół Milian Orkiestra, który kontynuuje artystyczne tradycje Orkiestry Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji z lat 1974-1991, kiedy kierownikiem był Jerzy Milian. W tym czasie orkiestra współpracowała z Haliną Kunicką, Ireną Santor, Anną Jantar, Ireną Jarocką, Iloną Wieczorek, Krzysztofem Krawczykiem czy Zbigniewem Wodeckim. Po tym jak rozwiązano orkiestrę w 1991 roku muzycy nadal współpracowali ze sobą, czego rezultatem był koncert z okazji czterdziestej rocznicy założenia orkiestry. Odbył się on 6 stycznia 2014 w Polskim Radio Katowice. Rok później, podczas benefisu z okazji osiemdziesiątych urodzin Jerzego Miliana, zrodził się pomysł utworzenia Stowarzyszenia Milian Orkiestra - uzyskało ono osobowość prawną w 2016 roku. 

 

W skład orkiestry, którą dyryguje Andrzej Zubek, wchodzą następujący muzycy: Marian Koziak (saksofon altowy), Michał Koioł (saksofon altowy), Kazimierz Szkutnik (saksofon tenorowy), Piotr Jagoda (saksofon tenorowy), Joachim Ziebura (saksofon barytonowy), Tadeusz Pacan (trąbka), Jarosław Spałek (trąbka), Krzysztof Róg (trąbka), Paweł Siembieda (trąbka), Szymon Piątek (puzon), Adam Solski (puzon), Jakub Moroń (puzon), Hans Łukaszczyk (puzon), Romuald Gizdoń (fortepian), Adam Banach (gitara), Ryszard Machel (gitara basowa), Jan Piela (perkusja), Henryk Stanoszek (perkusja). Ponadto na koncercie w Zawierciu usłyszymy i zobaczymy klarnecistę Bartosza Pacana oraz skrzypka Oskara Radwańskiego. 

 

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej MOK "Centrum". Bilet w cenie 15 zł można nabyć w kasie.