Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: PGE Narodowy
  Gdzie: Warszawa
  aleja Poniatowskiego 1, PGE Narodowy
  Kiedy: od 09-06-2018 11:00
  do 09-06-2018 20:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Umysł

  Świat w ruchu czyli 22. Piknik Naukowy

  Przesunięcie, zmiana, translokacja? Od dynamiki cząstek aż po zderzenia gwiazd. Od ruchu na styku neuronów aż po globalne migracje. Świat nigdy nie zamiera w bezruchu.  Podobnie nauka nie ustaje w wysiłkach, by ten zmieniający się świat opisać. By to wszystko zrozumieć zapraszamy na 22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Wstęp oczywiście wolny.

   

  Ubiegłoroczna edycja Pikniku, fot. Polskie Radio

   

  Tematem 22. Pikniku Naukowego jest Ruch, a całe wydarzenie będzie zaprezentowane gościom Pikniku w formie przykładowych 'ścieżek zwiedzania' - tak, by mogli pogłębić swoją wiedzę w wybranym  obszarze, a także by świadomie wchodzili w dyskusję z wystawcami i naukowcami na ważne tematy, związane z nauką, technologiami i społeczeństwem. Tymi najważniejszymi kierunkami, którymi będą podążali uczestnicy tegorocznego Pikniku będą: ruch jako zasada rzeczy, czyli dyskusja o istocie ruchu, jego powszechności i metodach badania; ciało w ruchu, czyli mechanizmy rządzące ruchem wewnątrz ciała i możliwość ich wykorzystania; maszyna w ruchu, czyli wszystko, co przekłada ruch człowieka na ruch maszyny; planeta w ruchu, czyli dynamika żywiołów a także kosmiczny wymiar ruchu, ruch w sieci, czyli o tym, jak ruch informacji w Internecie kształtuje nasze codzienne życie; myśli w ruchu, czyli wszystko o mechanizmach rządzących poznaniem i wykorzystaniu wiedzy o funkcjonowaniu umysłu; ludzie w ruchu, czyli środki, przyczyny i skutki przemieszczania się małych grup i całych populacji oraz historyczne poruszenie, czyli o tym jak tworzy się wspólnota i jak definiujemy nasze społeczeństwo w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

  W największej w Europie popularnonaukowej imprezie plenerowej weźmie udział ponad 150 instytucji z  kraju i zagranicy - wśród nich znajdą się stanowiska Centrum Nauki Kopernik oraz Polskiego Radia, z których będą nadawane audycje 'na żywo'. Będzie można również spotkać i porozmawiać z wieloma radiowymi gwiazdami. W specjalnych stanowiskach zobaczymy niemal 800 pokazów, które w widowiskowy sposób wytłumaczą zjawiska z zakresu wielu dziedzin nauki. Gwarantujemy mnóstwo atrakcji dla wszystkich - bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania.

   

  Ubiegłoroczna edycja Pikniku, fot. Polskie Radio

   

  22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik:

  9 czerwca 2018 r. w godz. 11:00 - 20:00 na PGE Narodowym w Warszawie.

  Więcej informacji: www.pikniknaukowy.pl