Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • WC
  • Pod dachem
  • Wi-fi
Miejsce: Tarnogórskie Centrum Kultury
Gdzie: Tarnowskie Góry
Jana III Sobieskiego 7, sala widowiskowa
Kiedy: od 09-02-2016 10:00
do 09-02-2016 12:00
Cena: od 4,00
do 5,00 zł/osoba
Kategoria: Umysł
Tel:32 285 27 34
E-mail:biuro@tck.net.pl

Spotkanie z Markiem Szołtyskiem

 

"Śląskie zakupy" - to tytuł kolejnego spotkania z Markiem Szołtyskiem, na które zapraszamy w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Kultury. Dzisiaj jeździ się autami na wielkie zakupy do supermarketów. Dawniej zaś Ślązoki robiły bardzo podobnie. Brało się dyszlok i jechało po towor. Zapraszamy więc do zabawy w śląski sklep, gdzie na półkach stoją brateringi, zynft, krupy pogańskie… Gdzie pakuje się w tytki z Chebzio, a waży na fonty i połfonty. Bilety: 4/5 zł.   

 

Marek Szołtysek jest  pisarzem, wydawcą, dziennikarzem, felietonistą, podróżnikiem i  historykiem. Od wielu lat mieszka w Rybniku, gdzie w liceum pracuje jako  nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.Oprócz tego zajmuje się  szeroko pojętą promocją śląskiej kultury.

W swoim dorobku ma  ponad 30 książek i 2000 felietonów prasowych i radiowych oraz 250  programów telewizyjnych. W Radiu Fest można usłyszeć jego felietony w  audycji Szołtysek na Fest. Autor cotygodniowych felietonów publikowanych w Dzienniku Zachodnim i katowickim wydaniu Echa Miasta.

Przez Kazimierza Kutza został nazwany "współczesnym Karolem Miarką".

 

 

Dziecięce Uniwersytety Kultury to prawdziwy fenomen ostatnich lat.  Pierwszy taki uniwersytet powstał w 2002 roku w Tybindze w Niemczech. W  Polsce jest ich już ponad 50! To pozaszkolne zajęcia edukacyjne  dla dzieci, organizowane przez wyższe uczelnie, ale także fundacje,  szkoły językowe biblioteki a także centra kultury.

Uniwersytety  dziecięce mają za zadanie wzbudzić w dzieciach ciekawość otaczającego je  świata, zachęcić do nauki. Pokazują także, że nauka nie musi być  jedynie nudnym codziennym obowiązkiem, a nawet może stać się prawdziwą  życiową pasją.