Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek
  Gdzie: Wrocław
  pl.Teatralny 4
  Kiedy: od 19-04-2020 15:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: darmowe
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:71 335 49 10, 71 335 49 11
  E-mail:widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

  SŁUCHAJ! ONLINE

  SŁUCHAJ! to cykl teatralnych słuchowisk, nagranych podczas prezentowanych na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek w 2014 roku czytań performatywnych. W czasie epidemii macie okazję posłuchać ich online na stronie teatru  w co drugą niedzielę o godz. 15:00. 

   

   

  Sztuki układają się w serial teatralny pod tytułem "Jasiek i…", przeznaczony dla dzieci w wieku 3-10 lat. Wszystkie zostały napisane na zamówienie WTL-u przez uznanych polskich dramatopisarzy: Martę Guśniowska, Zuzannę Bućko, Szymona Bogacza, Piotra Rowickiego, Michała Buszewicza i Roberta Jarosza. Byli wśród nich zarówno artyści od lat piszący dla teatru lalek, jak i ci związani z teatrem dramatycznym, a u nas debiutujący jako autorzy tekstów dla dzieci. Czytaniom towarzyszyła muzyka improwizowana na żywo przez duet muzyczny SzaZa* - formację muzyczną stworzoną przez Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego.

   

  *Duet SzaZa tworzą Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki, wirtuozi muzyki improwizowanej i sceny niezależnej, którzy przywołują na scenie sytuacje dźwiękowe - czasem zabawne lub ocierające się o groteskę, czasem przybierające formę głębokiej wypowiedzi muzycznej, zawsze jednak tworzone z ogromną wrażliwością i w stałej interakcji z młodym odbiorcą.

   

  SŁUCHAJ! to pełna humoru teatralna przygoda, pobudzająca wyobraźnię dziecka.

  SŁUCHAJ! to czytania współczesnych sztuk dla młodych widzów z muzyką na żywo.

  SŁUCHAJ! to najlepszy sposób na rodzinne niedzielne popołudnia.

   

  Cykl SŁUCHAJ! cieszył się ogromną popularnością naszych widzów, którzy całymi rodzinami odwiedzali nas w niedzielne popołudnia. Żywiołowy odbiór i reakcje publiczności możecie usłyszeć na prezentowanych online nagraniach - mamy nadzieję, że dzięki nim poczujecie się jak w teatrze.

   

  Nagrania słuchowisk będziemy publikować co drugi tydzień, zawsze w niedzielę o godz. 15.00 na stronie internetowej https://www.teatrlalek.wroclaw.pl/pl/teatr-online

   

  Wraz ze słuchowiskami udostępnione będą kolejne rozdziały z książki "Jasiek i…" wydanej na zamówienie teatru przez wydawnictwo Tashka (Warszawa 2014). W wersji drukowanej sztukom towarzyszą oryginalne ilustracje, stworzone przez pięciu artystów, których wyobraźnia tworzy dla przygód Jaśka niesamowite tło. Książkę możecie po prostu czytać na dobranoc, ale także - do czego gorąco zachecamy - wykorzystać ją podczas zabawy w teatr. Jeżeli tak się stanie, przyślijcie nam koniecznie zdjęcia lub nagrania z Waszych domowych przedstawień! 

   

   

   

  PIERWSZE SŁUCHAJ JASIEK I...KOSMITKA - 19.04 | 15:00

   

  • Michał Buszewicz "Jasiek i…kosmitka"
  • reżyseria: Aleksandra Konarska 
  • muzyka: SzaZa
  • występują: Wiktoria Czubaszek (goscinnie), Radosław Kasiukiewicz, Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń
  • ilustracje: Moss Papers