Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Wrocław
  ul. Widok 7
  Kiedy: od 19-01-2020 12:30
  do 22-03-2020 15:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Gry
  Tel:+48 71 343 32 40
  E-mail:info@wrocenter.pl

  ŚLADY / Interaktywny Plac Zabaw

  Otwarcie: 19.01.2020 / niedziela / 12:30

  Wystawa do 22.03.2020

   

  • WSTĘP WOLNY

  GRUPY ZORGANIZOWANE

  zapisy za pomocą formularza https://slady.youcanbook.me/

  WIDZÓW INDYWIDUALNYCH nie obowiązują zapisy

  NIEDZIELNE PORANKI WE WRO - w niedziele instalacje w przestrzeni galerii uruchamiane będą po projekcjach, ok. godz. 13:30

   


  Centrum Sztuki WRO zaprasza na kolejną odsłonę wystawy Interaktywny Plac Zabaw, której formuła nie przestaje się rozwijać. Po SYGNAŁACH, przygotowanych z okazji 10-lecia koncepcji projektu, w tym roku następną propozycją są ŚLADY.

  Tym razem od stycznia do marca w prezentowanych pracach będziemy tropić ślady środowiska naturalnego i, zwracając uwagę na szereg istotnych elementów, spróbujemy zmniejszyć syndrom deficytu natury w codziennym życiu.

  W dzieciństwie jesteśmy szczególnie wrażliwi na otaczający nas świat, uczymy się relacji z otoczeniem. Program wystawy ŚLADY - prezentowane na niej prace oraz seria wydarzeń i działań towarzyszących - pozwoli nam poczuć przyrodę, budować świadomość tego, że jest ona bezcennym dobrem, i że kreowanie właściwej postawy wobec niej, powinniśmy zacząć jak najwcześniej.

  Głównym punktem ekspozycji jest instalacja FAKTURY, wywodząca się z pierwszego Interaktywnego Placu Zabaw, stanowiąca układankę pięciu faktur związanych ze zjawiskami zachodzącymi w środowisku. Specjalnie na tę wystawę Paweł Janicki we współpracy z Małgorzatą Sikorską i Sebastianem Siepietowskim przygotowali interaktywną instalację SZUMi LAS, reagującą na szum/dźwięki generowane przez widzów.

  W specjalnie przygotowanej przestrzeni scenograficznej w galerii będzie można odsłuchać nagrania terenowe Tomasza Mirta, zarejestrowane w różnych zakątkach świata, a w pracy WYPRAWA PO DŹWIĘK postaramy się odgadnąć, skąd pochodzą i do kogo należą poszczególne odgłosy.

  Na pierwszym piętrze Centrum Sztuki WRO na gości czeka DZIKI WARSZTAT, w którym z przedmiotów przyniesionych z lasu możemy stworzyć własne artystyczne formy i pobawić się w mikro-stolarnię.

  Wystawie towarzyszą twórcze działania realizowane z zaproszonymi do współpracy artystami i mediatorami. W przestrzeni Czytelni Mediów nie zabraknie publikacji o tematyce ochrony środowiska, wiedzy o naturze i leśnych historii.

  W czasie trwania wystawy, w okresie od stycznia do marca, zaplanowaliśmy tematyczne Niedzielne Poranki, podczas których będziemy poznawali sekrety przyrody.

   

   

  Twórcy: Dzikie Dzieci / Paweł Janicki / Patrycja Mastej / Tomasz Mirt / Dominika Sobolewska / Sebastian Siepietowski

   

  Koncepcja wystawy i koordynacja: Małgorzata Sikorska

  Identyfikacja wizualna: Malwina Hajduk

  Realizacja: zespół Centrum Sztuki WRO