Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Miejsce: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
Gdzie: Katowice
Warszawska 2
Kiedy: od 22-03-2017 19:00
do 23-03-2017 19:00
Wiek: Nastolatek
Cena: od 30,00
do 35,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:48 32 258 72 51
E-mail:teatrslaski@teatrslaski.art.pl

Sklepy cynamonowe

Nikt wcześniej nie pisał tak jak on. Okazał się literackim bogiem, który w swojej prozie tworzył od początku dotąd nieznane światy. Pierwsi krytycy uznali go za ekscentryka, czytając jego soczysty język i tonąc w jego długich zdaniach… Bruno Schulz po debiucie żył zaledwie 9 lat. Pomimo niewielkiego dorobku stał się pisarzem kultowym, tłumaczonym na dziesiątki języków. Gombrowicz w dzienniku odnotował pewnego dnia: "Było nas trzech, Witkiewicz, Bruno Schulz i ja, trzech muszkieterów polskiej awangardy".

 

Bez teatralnej dorożki, sierpniowych słoneczników czy manekinów. Prowokacyjnie zapraszamy do świata Schulza, do opowieści na równi o ludziach, jak i rzeczach ukrytych tylko w dialogach. Oto w zapominanej wypożyczalni ksiąg i słów trzy kobiety stoją na straży schulzowskich opowieści. To u nich można, jak u wytrawnych subiektów, kupić wspomnienia, sprzedać własne, wymazać coś z pamięci, albo dowiedzieć się o sobie czegoś po raz pierwszy.

 

Teatralną adaptację opowiadań "Sklepy cynamonowe" przygotował Ingmar Villqist, który jest także reżyserem i autorem scenografii do tego kameralnego przedstawienia. Współtwórcą scenicznego świata jest Olo Walicki, kompozytor i jazzman, który przygotowuje specjalną ścieżkę dźwiękową spektaklu. W głównej roli wystąpi Adam Baumann (Jakub), a towarzyszyć mu będą Anna Kadulska (Ester), Barbara Lubos (Sara) i Violetta Smolińska (Jahel).

 

Cennik:

  • Bilety normalne: 35 zł

  • Bilety ulgowe: 30 zł

Terminy:

  • 22.03.2017 - 19.00
  • 23.03.2017 - 19.00